Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2.9 µg/m3 (12% normy)Ozon gazowy (O3): 73 µg/m3 (61% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.3 µg/m3 (2% normy)

Noc Bibliotek 2018 w jabłonowskiej bibliotece

34963692_10211914505962320_94849967570550784_n

IV Wydanie ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK, w 100-lecie Niepodległej pod hasłem „Rzeczpospoczyta” odbyło się 9 czerwca 2018 r.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki, jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. W tym roku w tej akcji wzięło udział ponad 1870 bibliotek w Polsce i zagranicą. Głównym jej organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza biblioteka bierze aktywny udział w tej inspirującej akcji od samego początku, w tym roku to już czwarty raz.

Dla wszystkich, którzy odwiedzili naszą bibliotekę tego dnia, od godziny 16. tej przygotowaliśmy bogatą ofertę atrakcji. Dla najmłodszych czekały gry planszowe, kolorowanki patriotyczne z naklejkami i kolorowymi lizakami. Dla starszych były ciekawe materiały rozwijające temat „Rzeczpospoczyta”. Można też było skorzystać z zasobów partnera akcji – Polony – Cyfrowej Biblioteki Narodowej (tematy Ojczyzna/ Patriotyzm). Na naszych gości czekały też gry karciane „Flirt z Niepodległą”. Flirt 28 kart i 280 zdań – cytatów z utworów wydanych w Polsce ok. 1918 r. oraz czytanych wówczas (i dziś) wierszy patriotycznych. Do dyspozycji były też flirty literackie z poprzednich edycji „Nocy Bibliotek”: Flirt z Sienkiewiczem i Flirt z Leśmianem. Nasi czytelnicy mogli też obejrzeć pokonkursową wystawę prac plastycznych i literackich pt. „Polska, mój ukochany kraj”. O godzinie 18.tej przenieśliśmy się do sali widowiskowej GCKiS, gdzie odbył się koncert poetycko-muzyczny.

Na początku odbył się mini koncert grupy najmłodszych dzieci, przedszkolaków z Niepublicznego przedszkola „Wyspa Smyków” z Chotomowa. Dzieci wraz z akompaniującą im akordeonistką Bożeną Grunwald wykonały brawurowo piękne piosenki dedykowane mamom. Wspomagała ich śpiewem również Pani dyrektor przedszkola. Następnie głos zabrał bohater wieczoru p. Jakub Janik, poeta i dziennikarz, który doskonale sprawdził się zarówno w roli konferansjera jak i lektora czytającego swoje wiersze. Jego tomik „Listy do kobiet” z ilustracjami Nanuli Burduli, jak i poprzedni „Posłowie myśli” wydany został jako cegiełka na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi. Dochód ze sprzedaży tych książek ( do puszki trafiło 555,- zł) przeznaczony został na pomoc podopiecznej Fundacji 7-letniej Klaudii. Kulminacją Nocy Bibliotek w jabłonowskiej bibliotece był koncert wspaniałej wokalistki Danuty Stankiewicz. Jej niezwykły urok i temperament porwał jabłonowską publiczność także do tańca. Brawom nie było końca. Dziękujemy Panu Wójtowi i jego małżonce za obecność, Jak również prezesowi wspomnianej Fundacji. Dziękujemy wszystkim przybyłym, którzy mimo pięknej pogody zechcieli spędzić z nami ten czerwcowy, biblioteczny wieczór. Dla wszystkich przybyłych czekał słodki poczęstunek, kawa, herbata i zimne napoje. Najważniejsze dla nas, że wszyscy opuszczali salę w znakomitych humorach. Dziękujemy!!! Zapraszamy za rok !!!.

GBP w Jabłonnie.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz