Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 4.4 µg/m3 (18% normy)Ozon gazowy (O3): 74.3 µg/m3 (62% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 2.1 µg/m3 (1% normy)

Robert Biedroń: Włącz Demokrację

Biedron_Wlacz_DEMOkracje_3D

Robert Biedroń napisał książkę dla dzieci. Napisał ją, bo każdy z nas chce żyć w nowoczesnym i pełnym różnorodności państwie. Ale nie każdy wie, skąd takie państwa się biorą i jak je tworzyć. A tworzą je ludzie – ci najbliżsi, koledzy, koleżanki, sąsiedzi. Każdy z nas. 

Napisał ją, bo wiedza każdego obywatela na temat demokracji – szczególnie obywatela młodszego i najmłodszego – jest dla niego bardzo ważna. Sprawnie funkcjonujące państwa demokratyczne biorą się ze świadomości obywatelskiej budowanej od pierwszych szkolnych lat. Napisał ją w głównej mierze dla dzieci i młodzieży, aby przekazać im najważniejsze pojęcia z dziedziny polityki i przekonać, że los państwa spoczywa w ich rękach, tylko nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. W końcu nikt z nas nie rodzi się z wiedzą o demokracji –jak stwierdza sam Robert Biedroń. I zrobił to w sposób niezwykły, bo „Włącz DEMOkrację” to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce.

W polityce nie ma czasu na nudę! „Włącz DEMOkrację” zagwarantuje godziny świetnej zabawy. Czytelnik samodzielnie lub z całą rodziną zbiera elementy budujące państwo obywatelskie. Poznaje ustroje polityczne, podstawowe pojęcia związane z państwem (dowie się, że to nie są wcale nudne terminy!), zdobywa punkty postawy obywatelskiej i przekonuje się, że na pewno warto chodzić na wybory. Stawia czoła przeciwnościom, broni się, by nie dopuścić do anarchii. Odblokowuje postać świadomego obywatela i ostatecznie buduje społeczeństwo obywatelskie.

Premiera książki – 18 kwietnia.

Demokracja to wspólne dobro, które powinno zjednoczyć nas ponad wszelkimi podziałami, bo wpływa na codzienne życie. Bez względu na wiek włączmy się więc do tej najważniejszej gry. Żebyśmy żyli w jeszcze bardziej obywatelskim kraju. Żebyśmy jako społeczeństwo byli jeszcze bardziej dojrzali. Żebyśmy żyli w szczęśliwych miastach i miasteczkach.

 Robert Biedroń

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 6

 1. A czy autor napisał, że demokracja jest tylko wtedy jak rządzi opcja liberalno-lewicowa, a jak wybory wygrywa prawica to jest łamanie demokracji?

  • Nie. Jak wygrywa prawica to zawsze, ZAWSZE kończy się tępakami z opaskami ONR, maszerującymi w czarnych koszulach, od Białegostoku po Gdańsk, Częstochowę i Wrocław. To, czy wtedy to sobie nazwiesz „demokracją” – nie ma już znaczenia. Poczytaj programy endecji po 1930 oraz manifest III rzeszy. Jeśli uczciwie to przeczytasz – będziesz w szoku, do jakich wniosków dojdziesz. Właśnie dzięki przyzwoleniu na styk prawicy z kościołem w latach 1939-1945 Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców. Jak 8 do 1. I to są dane z IPN, kierowanego od lat przez prawe skrzydło polskiej sceny.

  • Dodaj jeszcze, że jak wygrywa prawica to tylko przez socjal, dlatego też ludzie którzy zasuwają mają już tego dość (zwykłe kupowanie elektoratu plus premia za szybkie urodzenie 2 dziecka)

 2. Warto dodać że to nie pierwsza literacka próba pana Roberta – zanim wziął na warsztat społeczeństwo obywatelskie uprzednio wydał był leksykon pod obiecującym tytułem
  „Tęczowy element: czyli (prawie) wszystko, co chcielibyście wiedzieć o gejach i lesbijkach”
  🙂

 3. Jak nasz as nabierze rozpędu to zapewne wkrótce ukaże się „Krótka historia tęczowego wszechświata” albo nawet – a co się oszczędzać! – „Ewangelia według Roberta Biedronia”.

  No cóż, to oczywiście przyszłość, tymczasem krótki cytacik z prasy:
  „Podkochiwałem się w pośle Krzysztofie Bosaku wtedy, kiedy był posłem. Teraz już go nie ma w Sejmie, szkoda – stwierdził w rozmowie z „Super Expressem” poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń. Pytany o najprzystojniejszego posła obecnej kadencji odpowiedział tajemniczo, że „ma w czym wybierać”.
  🙂

  • czy to chodzi moze o kosz z ulęgałkami? 😉

Dodaj komentarz