Spiesz się z Mieszkaniem dla Młodych na 2017 rok – pula pieniędzy powoli się kończy!

gazetapowiatowa.pl

Wszystko wskazuje na to, że zanim na dobre rozkręci się program rządowy Mieszkanie dla Młodych w 2017 roku, skończą się pieniądze. Jeżeli zależy ci na kupnie mieszkania z dopłatą, spiesz się, ponieważ pula na przyszły rok powoli się wyczerpuje!

Aktualnie dzięki projektowi Mieszkanie dla Młodych można zakupić nie tylko nowe mieszkanie, ale również to z drugiej ręki. To właśnie dołączenie do programu mieszkań z rynku wtórnego spowodowało, że dopłaty w 2016 roku skończyły się już w pierwszej połowie roku, dlatego jeżeli chcesz kupić swoje wymarzone „M” z dopłatą, nie możesz zwlekać. Program trwa do 2018 roku i nic nie wskazuje na to, aby obecny rząd przedłużył go na kolejne lata.

Dzięki rządowemu programowi Mieszkanie dla Młodych, który działa od stycznia 2014 roku, można otrzymać od 10% do nawet 30% dopłaty do wkładu własnego na mieszkanie deweloperskie w Warszawie lub innym polskim mieście. Program skierowany jest zarówno do singli, jak i do rodzin – im więcej dzieci ma osoba składająca wniosek, tym większą sumę może otrzymać. Co więcej, składający wniosek może dostać dodatkowe 5% na przedterminową spłatę części kapitału wtedy, gdy w terminie 5 lat od momentu kupna nieruchomości w rodzinie urodzi się bądź zostanie przysposobione trzecie albo kolejne dziecko.
Żeby móc otrzymać dopłatę, trzeba spełnić szereg wymagań, są to między innymi:

  • brak własnego mieszkania – obecnie lub w przeszłości (ten warunek nie dotyczy osób/rodzin z trojgiem dzieci);
  • wiek do 35 lat, a w przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego małżonka (ten warunek nie dotyczy osób/rodzin z trojgiem dzieci);
  • zaciągnięcie kredytu na minimum 50% ceny nieruchomości na okres minimum 15 lat;
  • wybranie mieszkania, którego cena nie przekroczy wskaźnika dla określonej lokalizacji.

Bank Gospodarstwa Krajowego wskazuje, że jeżeli tempo składania wniosków utrzyma się, to już w lipcu lub sierpniu nastąpi wtrzymanie ich przyjmowania. Dlatego jeżeli interesują cię nowe mieszkanie od dewelopera w Warszawie lub też myślisz o zakupieniu swojego „M” w Krakowie, nie zwlekaj, tylko już teraz zapoznaj się z ofertami, skontaktuj się ze sprzedającymi i z bankiem, aby móc złożyć swój wniosek jak najszybciej!