Dzisiaj

10°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

14°C
min. 10°C, maks. 14°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.9 µg/m3 (16% normy)Ozon gazowy (O3): 50.29 µg/m3 (42% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 16.1 µg/m3 (8% normy)

Smartfon i brak nagłych wydatków

smartfon

Ze smartfonami jest dokładnie tak samo jak z każdą inną elektroniką: By otrzymać odpowiednio wydajny i dobrze zaprojektowany model, trzeba zapłacić, zwykle niemało – smartfony dla najbardziej wymagających kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Zarazem żadnego użytkownika nowoczesnych telefonów nie trzeba przekonywać, jak delikatne są to urządzenia. Wystarczy chwila nieuwagi i nagle kończymy z rozbitym ekranem, w najlepszym razie; w najgorszym – ze smartfonem nadającym się tylko do bardzo kosztownej naprawy lub jeszcze droższej wymiany.

 

Rynek odpowiedział na potrzeby

Jeszcze niedawno zmuszeni byliśmy do wykupywania jedynie standardowej gwarancji – w przypadku uszkodzenia mechanicznego lub kradzieży czy zgubienia telefonu byliśmy bezradni i musieliśmy opróżniać portfel. Później na rynku pojawiły się usługi dodatkowych ubezpieczeń, oferowanych bezpośrednio przy zakupie, ale zarówno ich cena, jak i zakres ochrony nie były interesujące. W końcu pojawiły się jednak ubezpieczenia dedykowane elektronice – to błyskawicznie rosnący rynek także w Polsce. Na zachodzie Europy, np. w Wielkiej Brytanii, możemy znaleźć firmę Gadget Cover zajmującą się wyłącznie tego typu ubezpieczeniami.

 

Oferta dla każdego

Pakiety ochrony telefonów (na zachodzie często występujące pod nazwą Phone Insurance) najczęściej oferują ochronę przed skutkami uszkodzenia, kradzieży czy zagubienia naszej własności. W przypadku wystąpienia takiej pechowej sytuacji, ubezpieczyciel wypłaci nam rekompensatę określoną w umowie, która pozwoli naprawić lub kupić czy wymienić poprzedni smartfon na nowy.

 

Przykład oferty na stronie https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

 

Warto wiedzieć, że to nie jedyna ochrona, jaką oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Coraz częściej w skład takich usług wchodzi też ubezpieczenie akcesoriów, które zniszczyliśmy lub utraciliśmy wraz z telefonem, a także ubezpieczenie nieautoryzowanych transakcji, na przykład gdy złodziej uzyskał dostęp do naszego konta bankowego – w takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje transakcje do określonej kwoty. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej opcji, jeśli telefon służy nam również jako karta płatnicza.

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz