Czy warto kupować technorattan zimą?

technorattan

Meble technorattanowe Ligurito Brown Elite, Gardinetta

 

Kupowanie technorattanowych mebli zimą teoretycznie powinno być opłacalne – to w końcu okres poza sezonem, kiedy tego typu artykuły są tańsze. Jednak czy rzeczywiście warto w tym okresie zamawiać meble ogrodowe? Rozważmy wszystkie za i przeciw.

Czym właściwie jest?

Meble technorattanowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Co to właściwie jest technorattan i jaka jest różnica między nim a naturalnym rattanem? Technorattan to włókno stworzone z poliuretanu i uformowane w taki sposób, by przypominać naturalną rattanową witkę. Stworzone w ten sposób włókna są wyplatane ręcznie na metalowych stelażach. Ukończone meble wyglądają identycznie jak meble rattanowe, są jednak znacznie bardziej odporne na warunki atmosferyczne i bardziej elastyczne od mebli z naturalnego rattanu. W sprzedaży dostępne są meble wyplatane z dwóch rodzajów włókna – zaokrąglonego i płaskiego. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o technorattanie, zachęcamy do przeczytania bardziej szczegółowego artykułu „Co to jest technorattan?” w serwisie Meblobranie.pl

 

Kiedy robi się ciepło zaczynamy myśleć o meblach ogrodowych

Sezon ogrodowy w Polsce jeszcze niedawno zaczynał się w połowie maja, a kończył na początku września. Jednak w ostatnich latach, ze względu na zmiany klimatyczne, sezon uległ wydłużeniu. Pierwsze gorące dni najczęściej pojawiają się pod koniec kwietnia, a ciepło utrzymuje się nawet do początku października. Chyba wszyscy pamiętamy tegoroczne lato i upalne dni w połowie września, kiedy w ciągu dnia można było wyjść na ulicę w koszulce i krótkich spodenkach. Zmiany temperatury wpływają też na zainteresowanie technorattanowymi meblami ogrodowymi – spragnieni wypoczynku na świeżym powietrzu zaczynamy ich szukać już w marcu, choć najwięcej osób wyszukuje tego typu sprzęty w kwietniu i maju.

Meble technorattanowe – produkt sezonowy?

Ze względu na to, że meble technorattanowe to towar importowany, można je kupić praktycznie tylko w sezonie. W okresie kwietnia i maja sprzedawcy zaczynają sprowadzać je do Polski i wówczas można przebierać wśród oferowanych wzorów i kształtów. Jeśli jesteśmy wybredni to właśnie te miesiące będą najlepszym okresem na zakup, później wybór będzie mniejszy. Zainteresowanie technorattanem wśród klientów gwałtownie spada pod koniec sierpnia i wówczas zaczynają się pierwsze wyprzedaże. Można wówczas dostać meble do ogrodu czy na taras w atrakcyjnej cenie, jednak wybór będzie znacznie mniejszy. Szukając atrakcyjnej oferty powinniśmy zwracać szczególną uwagę na ceny bezwzględne – wielu sprzedawców pokazuje „przeceny” o nawet 50% przez cały rok. Nie dajmy się na to nabrać i porównujmy ceny w różnych sklepach.

Plusy i minusy kupowania mebli ogrodowych zimą

No więc jak to w końcu jest z tym kupowaniem technorattanu zimą – warto czy nie warto? Warto, ponieważ w tym okresie oferty cenowe są najatrakcyjniejsze. Plusem jest też to, że kupując meble zimą krócej będziemy czekać na lato niż gdybyśmy kupili je na początku jesieni. Minusem jest dużo mniejszy wybór niż w sezonie, ale zazwyczaj i tak da się znaleźć odpowiedni do naszych potrzeb komplet. Jeśli zależy nam na najlepszej cenie warto uzbroić się w cierpliwość – poczekać do zimy na największe przeceny i podczas poszukiwań nie załamywać się małym wyborem czy niedostępnością produktu. Zanim zaczniemy przeglądać zdjęcia modelu i się nim zachwycać, sprawdźmy czy jest dostępny w pasującym nam kolorze. Pozwoli nam to uniknąć rozczarowań i nie zniechęci do dalszych poszukiwań.

Jakie są alternatywy dla mebli technorattanowych?

A co jeśli nie znajdziemy idealnego produktu lub też technorattanowe meble, mimo dużych przecen, są dla nas za drogie? Dobrą alternatywą są meble z tworzyw sztucznych ukształtowane we wzór naśladujący technorattanową plecionkę. Szczególnie atrakcyjnym produktem w tym stylu są meble ogrodowe Corfu – tanie, ładne i solidne. Produkowane na Węgrzech przez firmę Curver z powodzeniem posłużą nam przez kilka sezonów. Utrwalony na nich wzór bardzo dokładnie imituje płaską plecionkę, perfekcja jego wykonania naprawdę robi wrażenie. Ich minusem jest to, że odlew z tworzywa sztucznego jest dosyć sztywny. Jednak dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu siedzisk i dołączonym do kompletu poduszkom nie odbija się to na komforcie korzystania z mebli.

 

Artykuł został przygotowany przez firmę https://silesianseo.pl/.