Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 4.4 µg/m3 (18% normy)Ozon gazowy (O3): 74.3 µg/m3 (62% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 2.1 µg/m3 (1% normy)

Jabłonna. Dzieciaki i pluszaki. Przedszkolaki z Chotomowa pomagają

mis 01

W jednym z przedszkoli w Chotomowie rozpoczęto akcję pomocy pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To dobry pomysł, by od najmłodszych lat uczyć wrażliwości.

Akcja Pluszaki dla dzieci po operacji jest skierowana do pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chodzi o zebranie takiej ilości nowych maskotek, by każdy pacjent tego szpitala mógł się budzić po operacji w towarzystwie sympatycznego pluszaka. Swój udział w tym działaniu chcą mieć też przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola WS z Chotomowa.

 

– Uważamy, że to doskonały pomysł na pomoc dzieciom, które bardzo tego potrzebują, a jednocześnie możliwość uczenia naszych podopiecznych empatii i zrozumienia. To doskonały sposób budowania wrażliwości realizując jednocześnie tak pozytywne działanie – mówi o przystąpieniu do programu dyrektor Katarzyna Pietrzykowska. W przedszkolu pojawiły się już pierwsze maskotki, ale ich liczba powinna wkrótce urosnąć. Zachęcamy też osoby niezwiązane bezpośrednio z przedszkolem do przyłączenia się do akcji. Honorowy patronat nad akcją objął wiceprezydent Legionowa Piotr Zadrożny.