Dzisiaj

10°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

14°C
min. 10°C, maks. 14°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7.9 µg/m3 (32% normy)Ozon gazowy (O3): 50.85 µg/m3 (42% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.4 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 7.3 µg/m3 (4% normy)

Jabłonna. Czasem i nauka może pójść w las. Współpraca szkoły z Nadleśnictwem

sadzenie lasu 02

W zeszłym tygodniu uczniowie z niepublicznej szkoły podstawowej w Rajszewie uczestniczyli w sadzeniu lasu. Jak się dowiedzieliśmy, to element edukacji przyrodniczej opartej na stałej współpracy z Nadleśnictwem Jabłonna.

Sadzenie lasu przez uczniów najmłodszych klas to etap finalny całego cyklu zajęć z udziałem leśniczego. Jak do tej pory szkoła z Rajszewa jest jedyną placówką w naszej gminie, która zdecydowała się na takie prowadzenie zajęć przyrodniczych. – My bardzo chętnie współpracujemy ze szkołami. Edukacja też jest jednym z zadań realizowanych przez nadleśnictwo. Jeśli dana placówka ma ciekawy pomysł, to nic nie stoi na przeszkodzie, by się spotkać i porozmawiać o tym jak możemy go zrealizować – mówi Stefan Traczyk Nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna.

 

To ciekawa propozycja na wzbogacenie zajęć szkolnych, a widać, że dzieci z zaangażowaniem w niej uczestniczą. Co ważne dostępna dla wszystkich, bo nie wymaga dodatkowej odpłatności. – Raz w miesiącu chodzimy na edukację przyrodniczo-leśną. W ramach tych zajęć mamy spotkania w leśniczówce. Leśniczy opowiada nam o danym zagadnieniu a potem idziemy na spacer do lasu zgłębiamy temat w praktyce. W sadzeniu lasu jednak uczestniczyliśmy po raz pierwszy. Takie zajęcia są realizowana w klasach 0 – 3 – opowiada jedna z nauczycielek Krystyna Kosek.