Jabłonna. Nowe przedszkole Montessori – miejsce edukacji domowej

montessori-przedszkole

Jeśli bliskie Ci jest rodzicielstwo bliskości, cenisz edukację Montessori i chcesz, by Twoje dziecko przebywało w miejscu, gdzie podstawą jest szacunek i wiara w jego naturalną chęć rozwoju – nowe przedszkole Montessori na granicy Warszawy i Jabłonny to odpowiednie miejsce dla Was.

W naszym przedszkolu zdrowie emocjonalne dziecka jest tak samo ważne jak jego osiągnięcia intelektualne. Dzieci czują się bezpieczne, szanowane i mają bliską więź z nauczycielem, co sprawia, że lepiej się uczą.

Zaspokajamy naturalną ciekawość świata naszych dzieci, pozwalamy im odkrywać naturę i same siebie, swoje emocje i potrzeby. Nasze miejsce położone jest na skraju lasu, otacza je piękny ogród, dzieci bawią się na łonie natury, poznając jej tajemnice.

Wiemy, że bycie ważnym i słyszanym jest podstawą poczucia własnej wartości, a lęk i wstyd blokują rozwój kreatywności. Chcemy, by nasze dzieci wyrosły na ludzi ciekawych świata, samodzielnych, odpowiedzialnych i otwartych na zmiany.

Wpływ na dziecko ma wszystko, co je otacza, dlatego przestrzeń wokół jest estetyczna, sensowna i dostosowana do jego możliwości. Otoczenie tworzą też empatyczni ludzie, uważni obserwatorzy, którzy potrafią rozwinąć zainteresowania dziecka. Wspólnie gotujemy, sprzątamy, uprawiamy ogródek, dbamy o nasze zwierzęta. Uczymy samodzielności, nikogo nie obsługujemy, dzieci sięgają po wsparcie w potrzebie.

Jesteśmy w bliskim kontakcie z naszymi dziećmi, szanujemy je i staramy się je zrozumieć. Inspiruje nas rodzicielstwo bliskości, pedagogika Marii Montessori, książki Jespera Juula, metoda porozumienia bez przemocy i pozytywnej dyscypliny. Tworzymy bazę rozwoju dla naszych dzieci i nas samych, naszą bazę Montessori.

Przyjdź, zobacz, zaufaj!

– Wierzymy, że bez przymusu i lęki rozwinie się w pełni potencjał ukryty w każdym dziecku
– Pomagamy rodzicom pracować samodzielnie
– Obserwujemy, czekamy, nie przyspieszamy
– Nie porównujemy, nie karzemy ani nie nagradzamy
– Tworzymy przestrzeń na każde uczucie i stojące za nimi potrzeby
– Pokazujemy, jak bez przemocy rozwiązywać spory
– Korzystamy z pomocy Montessori
– Podążamy za zainteresowaniami dziecka
– Uczymy się gry na pianinie i skrzypcach metodą Suzuki
– Ćwiczymy na treningach Aikido
– Codziennie bawimy się w ogrodzie i lesie
Kontakt:
Agnieszka Perkowska
tel. 507386978
superkowska@gmail.com
www.bazamontessori.pl
www.facebook/bazamontessori

montessori