Malta – dobry klimat na naukę języka angielskiego

Maltalingua

fot. Maltalingua

Możliwości nauki języka angielskiego jest wiele, ale wszystkie mają swoje plusy i minusy.

Można wybrać się na tradycyjne kursy. Odbywają się one jednak zwykle po południu lub wieczorem, przez co zmęczenie po całym dniu zajęć znacznie zmniejsza efektywność przyswajania wiedzy. Można zamówić też kurs przez internet, ale to wymaga od nas dyscypliny i systematycznej, sumiennej pracy. Niewątpliwie najatrakcyjniejszą formą jest podróż językowa. Wiele ofert takich kursów znajdziemy w Wielkiej Brytanii. Czar takiego wyjazdu zakłóca mokry i chłodny klimat. Ale jest jeszcze jedno, lepsze rozwiązanie – wyjazd językowy na ciepłą Maltę.

Malta

Malta to wyspiarskie państwo na Morzu Śródziemnym, 80 km na południe od Włoch, przez ponad półtora wieku znajdowało się pod panowaniem Wielkiej Brytanii. Przez ten czas mocno zakorzenił się tu język angielski, który teraz obok maltańskiego stanowi język urzędowy. Angielską pozostałością jest także nadal obowiązujący tu ruch lewostronny oraz angielski system edukacji. Oba państwa różni natomiast diametralnie klimat. Podczas gdy Wielka Brytania należy do najbardziej pochmurnych krajów, na Malcie w ciągu roku jest aż 300 słonecznych dni, a średnia roczna temperatura w ciągu dnia wynosi 23 stopnie C, czyli ponad 2 razy tyle co w Wielkiej Brytanii. Do wymarzonego klimatu trzeba dodać jeszcze piękne plaże, ciepłe morze i bogatą spuściznę po wielu kulturach, które zasiedlały tę wyspę na przestrzeni 7 tysięcy lat. Dzięki bujnej historii Malta dziś gromadzi cenne pamiątki, poczynając od megalitycznych świątyń z 3600 r. p. n. e., przez katakumby i pozostałości ruin z czasów rzymskich, kończąc na wieżach obserwacyjnych i fortach budowanych od XVI do XX wieku. Nie brakuje tu także współcześnie wytworzonych atrakcji takich jak delfinarium, ogrody zoologiczne, aquaparki. Jest też wioska, która powstała jako sceneria do filmy Popeye. Nocą również na brak rozrywek nie będziemy narzekać, zwłaszcza w St. Julian’s, gdzie do wyboru mamy dziesiątki dyskotek, klubów, barów, restauracji, kin i kasyn.

Wyjątkowa szkoła

Malta posiada więc wszystko, czego potrzebujemy do naszej podróży językowej – język angielski, świetny klimat, moc atrakcji. Całość dopełnia szkoła języka angielskiego Maltalingua, która została wyróżniona certyfikatem doskonałości edukacji EAQUALS. Jest to placówka brytyjska, dzięki czemu mamy gwarancję najwyższego, międzynarodowego standardu.

W jej ofercie znajdziemy kursy językowe na wszystkich poziomach oraz kursy biznesowe z wykwalifikowaną kadrą native speakerów. Szkolenia rozpoczynają się co tydzień, w każdy poniedziałek. Czas trwania nauki może wynieść tydzień, ale można zostać też na pół roku.

Szkoła mieści się w odnowionym zabytkowym budynku z widokiem na zatokę St. Julian’s. Niewątpliwą atrakcją jest duży taras na dachu i basen, w którym kursanci mogą spędzać wolny czas. W nauce pomocny jest bezpłatny dostęp do internetu i biblioteki. – Lokalizacja szkoły w St. Julians jest perfekcyjna. Bardzo ładny budynek szkoły. Wszystko jest w odległości spaceru. Nauczyciele są bardzo zmotywowani i dobrze wykształceni. Jestem bardzo zadowolony z poprawy mojej znajomości angielskiego po dwóch tygodniach kursu – czytamy wśród opinii uczniów Maltalingua.

Więcej informacji na www.maltalingua.pl

Za darmo dla instytucji edukacyjnych

Podczas przeglądania strony szkoły Maltalingua natrafiliśmy na ciekawą propozycję dla nauczycieli oraz innych pracowników placówek edukacyjnych. Okazuje się, że mogą oni za darmo wybrać się na kurs języka na Maltę. Wystarczy, że poproszą swojego pracodawcę, by wystąpił o dofinansowanie z programu Erasmus +, który pokrywa koszty nie tylko kursu, ale także przelotu i zakwaterowania. Po więcej szczegółów odnośnie zgłoszeń odsyłamy do strony erasmusplus.org.pl. Przy aplikacji należy wyznaczyć szkołę Maltalingua na organizację goszczącą i podać ich numer Erasmus + PIC- 924090483.