Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1010 hpa,

Jutro

21°C
min. 16°C, maks. 24°C
ciśnienie 1008 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.7 µg/m3 (7% normy)Ozon gazowy (O3): 32.37 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 16.9 µg/m3 (8% normy)

Nieporęt. Modelowe przedszkole i żłobek w nowej lokalizacji

Komentowanie wyłączone
modelowe-przedszkole-stanislawow

Modelowe Przedszkole w Stanisławowie Pierwszym

23 stycznia 2017 r. niepubliczne przedszkole Modelowe Przedszkole, działające od 2015 roku w Stanisławowie Pierwszym, rozszerzyło swą działalność o grupę żłobkową. Teraz placówka przygotowana jest na przyjęcie dzieci w wieku od 1 do 6 lat.
Przedszkole, które do tej pory mieściło się przy ulicy Jodłowej, zostało przeniesione do nowej lokalizacji przy ul. Jana Kazimierza 283 w Stanisławowie Pierwszym. Nowe warunki lokalowe Modelowego Przedszkola i Żłobka pozwolą otoczyć opieką i edukacją ok. setkę maluchów. – Jesteśmy szczęśliwi, że możemy odpowiedzieć na potrzebę mieszkańców Gminy Nieporęt i zaoferować około 40 miejsc dla dzieci w wieku 1-3 r.ż. i 65 dla przedszkolaków – mówi dyrektor mgr inż. Justyna Wróbel.

 

Szeroka oferta zajęć

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 18:00 i zapewnia bogaty pakiet zajęć objętych czesnym. Wszystkie dzieci uczestniczą w lekcjach języka angielskiego, francuskiego, rytmice, zajęciach sportowych, w tym z podstaw judo, plastycznych, kreatywnych, mają cykliczne zajęcia kulinarne, warsztaty ceramiczne, teatralne. Do tego wszystkiego każda grupa ma logorytmikę oraz grupowe zajęcia z psychologiem. W tym roku część rodziców zdecydowała się na dodatkowe zajęcia taneczne. Dla dzieci z orzeczeniami na miejscu prowadzony jest indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny (IPET) oraz wczesne wspomaganie rozwoju (WWR). Pełna oferta dostępna jest na stronie internetowej Modelowego Przedszkola i Żłobka (www.modeloweprzedszkole.eu).

Indywidualny rozwój

Kadra Modelowego przedszkola z ogromnym sercem i empatią pochyla się nad każdym dzieckiem. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, żeby odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagającej pociechy. Opiekunowie wspierają dzieci w ich rozwoju. Tutaj bowiem bliska jest myśl pedagogiki Montessori, która etapy edukacji dostosowuje do indywidualnego tempa dzieci, co ułatwia wszechstronny rozwój. Dzieci przygotowywane są do samodzielności, niezależności od dorosłych i miłości do otoczenia. Bardzo ważnym aspektem jest wychowanie w duchu empatii i wzajemnego szacunku. Nauczyciel zaś pełni rolę drogowskazu i osoby wspierającej rozwój dziecka i jego pasji. – Nasze przedszkole jest dla każdego rodzica, który szanuje swoje dziecko i chce mu zapewnić mocne fundamenty do dalszej edukacji w szkole – opowiada dyrektor Justyna Wróbel. – Pierwsi żłobkowicze już do nas przychodzą. Otoczeni są profesjonalną opieką i w komfortowych warunkach uczą się samodzielności. Po feriach zimowych dołączy do nas 20 przedszkolaków – dodaje Pani Justyna.
Zainteresowanych rodziców zapraszamy codziennie w godzinach 8 – 16, razem z dzieckiem można przyjść i zobaczyć to wyjątkowe miejsce.

www.modeloweprzedszkole.eu