Dzisiaj

13°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 10°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 4.8 µg/m3 (19% normy)Ozon gazowy (O3): 69.51 µg/m3 (58% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 3.4 µg/m3 (2% normy)

Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską w Szkole Podstawowej w Łajskach

20180413_112244

 

13 kwietnia w Szkole Podstawowej w Łajskach w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską, autorką zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0-2. Na powitanie gościa uczniowie z poszczególnych klas śpiewali piosenki i recytowali wiersze poetki takie, jak: „Trzepaczka”, „Dziura Dziumdzia”, „Felek kartofelek”, „Szklanka Przechwalanka”, „Zebra”. Recytowane wiersze i piosenki bardzo się podobały samej poetce oraz zaproszonym gościom. Podczas spotkania poetka zdradziła sekret, w jaki tworzy wiersze i skąd czerpie inspiracje na swoje utwory. Mocno zasłuchani i zainspirowani uczniowie stworzyli swój własny wiersz pt. „Wesoła Szkoła”. Na zakończenie wspólnego spotkania dzieci wręczyły pani album z wykonanymi przez siebie ilustracjami do ulubionych wierszy poetki. Od pani Hanny każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki. Bardzo dziękujemy za pouczające i twórcze spotkanie z poezją. Na długo pozostanie w naszych sercach.

Katarzyna Krzyżek, Beata Stromecka