Dzisiaj

28°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

27°C
min. 16°C, maks. 29°C
ciśnienie 1013 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7 µg/m3 (28% normy)Ozon gazowy (O3): 88.89 µg/m3 (74% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 4.7 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.7 µg/m3 (2% normy)

Części samochodowe online – wybieramy najlepszych producentów

Komentowanie wyłączone
czesci-samochodowe

Do zakupów części zamiennych przez Internet przekonuje się coraz większe grono polskich kierowców. Nie dziwne – w końcu szybko, tanio i wygodnie. Pozostaje jedynie kwestia wyboru odpowiedniego zamiennika. Jakich marek warto szukać, by kupić dobre części zamienne?

 

Zacznijmy od tego, że podczas zakupów części zamiennych przez Internet warto zastosować zasadę, której trzyma się każdy doświadczony mechanik: jeżeli zamiennik, to tylko dobrej, znanej i sprawdzonej marki. Tylko tacy producenci gwarantują bowiem wysoki poziom trwałości i jakości poszczególnych części.

Dobre filtry samochodowe

Filtry do auta to niezwykle ważne elementy w jego konstrukcji, które znajdziemy obecne w każdym rodzaju pojazdów dopuszczonych do ruchu drogowego. Filtry mają bezpośredni wpływ na prawidłowy stan współpracujących z nimi auto części, przez co warto zadbać, by były prawidłowo eksploatowane. Niezależnie od rodzaju filtra, kiedy zajdzie potrzeba wymiany, zaleca się skorzystać z oferty marek Bosch, Filtron, Mann oraz Ufi/Sofima – podpowiadają eksperci największego w sieci sklepu motoryzacyjnego, iParts.pl.

Sprawny układ chłodzenia

Najważniejsze przy okazji tego układu jest to, by pamiętać, że od sprawności systemu zależy nie tylko sprawność, lecz także ekonomika pracy silnika samochodowego. Im gorzej z układem i jego poszczególnymi częściami, tym mniejsza sprawność, a co za tym idzie ekonomika pracy. Najlepsze części do układu chłodzenia produkują według specjalistów takie marki jak Hella, Nissens, Valeo i Behr.

Sprzęgła i koła dwumasowe

Mimo, że to części które wytrzymują niekiedy stosunkowo duże przebiegi, to zawsze przychodzi jednak czas, kiedy należy je zastąpić nowymi. A w końcu bez sprawnego sprzęgła i dwumasy daleko nie zajedziemy, a co więcej narazimy pozostałe części samochodowe na uszkodzenia. Kupując zamiennik sprzęgła lub koła dwumasowego warto skorzystać z oferty LuK, Sachs, Aisin i Valeo – to producenci, którzy wiodą aktualnie prym w dziedzinie sprzęgieł i dwumas.

Elementy układu zawieszenia

Nie zapominajmy, że takie części zawieszenia jak amortyzatory i sprężyny to kluczowe podzespoły, od których prawidłowej pracy zależy nie tylko komfort jazdy, lecz także jej bezpieczeństwo. Niesprawne, mogą pogorszyć skrętność auta, a także wydłużyć drogę hamowania nawet do 20%. Jeżeli zajdzie więc potrzeba, należy wymienić te części na nowe. Tutaj najlepiej korzystać z części Eibach, Bilstein, KYB, TRW i Sachs.

Skuteczne hamowanie

Sprawne klocki i tarcze to podstawa bezpiecznej jazdy. Każdy kierowca wie, że klocki się ścierają i z czasem ulegają stopniowemu zużyciu. Ich regularna wymiana to więc podstawa czynności eksploatacyjnych w samochodzie. Wymieniając części układu hamulcowego, najlepiej stosować zamienniki od marek ATE, Bosch, Brembo, TRW i Zimmermann.

Na koniec wypada zaznaczyć, że jest także wiele innych części do samochodów, które wymagają nie mniejszej uwagi niż wyżej wymienione. Dlatego niezależnie od tego, jakiej auto części czeka kierowcę wymiana, należy pamiętać, by zawsze kierować się opiniami, które wskażą, któremu producentowi warto zaufać.

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 1

  1. U nas w warsztacie jeśli chodzi o zamienniki to coraz częsciej ludzie w przypadku klocków, tarczy o delphi pytają. Zdziwiony jestem że tu ich nie ma