Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 11.1 µg/m3 (44% normy)Ozon gazowy (O3): 35.46 µg/m3 (30% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 14.8 µg/m3 (7% normy)

Stłuczka to nic strasznego!

gazetapowiatowa1

Każdego dnia na polskich drogach zdarzają się mniej lub bardziej poważne wypadki. W ubiegłym roku, jak wynika z danych policji, zdarzyło się ich 30 tysięcy. Osobna kategoria to wykroczenia drogowe karane mandatami.

W roku 2017 roku policjanci z ruchu drogowego wydali ich sprawcom trzema milionami mandatów. W ten sposób zostało ukaranych prawie 10 tysięcy nieuważnych lub pechowych kierowców. Mandaty najczęściej były wystawiane za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa innymi kierowcom oraz pieszym. W myśl najnowszych przepisów, mandaty będą miały również wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. Baza CEPiK (Centralny Rejestr Pojazdów i Kierowców) zintegrowana z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym zapewni firmom ubezpieczeniowym wgląd w historię wykroczeń klientów, a każdy mandat będzie mógł skutkować podwyższeniem składek. Takie rozwiązania są już stosowane na świecie – na przykład w Stanach Zjednoczonych.

 

Jak wybrać ubezpieczenie

 

Czy kierowcy, którzy mają za sobą nieprzyjemne sytuacje na drodze, naprawdę nie mogą liczyć na żadną wyrozumiałość towarzystw ubezpieczeniowych. W Polsce, jak się okazuje, nie. Są jednak kraje, gdzie traktuje się ich nieco łagodniej, uznając, że kolizje i mandaty to codzienność i mogą przydarzyć się każdemu. W Wielkiej Brytanii niektóre firmy proponują „kierowcom z historią” polisy na korzystnych warunkach. Przewidują nawet oferty dla właścicieli samochodów, którzy utracili prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Jednak warunkiem jest odzyskanie prawa jazdy oraz odbycie specjalnego szkolenia. Jedną z firm, która ma w swojej ofercie Car insurance for convicted drivers czyli ubezpieczenia dla skazanych kierowców, jest firma Insurance Factory ze swoją ofertą https://www.insurancefactory.co.uk/car-insurance/convicted-driver-car-insurance. Być może tego typu rozwiązania pojawią się również na polskim rynku ubezpieczeniowym i będą dostępne dla właścicieli samochodów zarejestrowanych w Polsce. Tymczasem mogą z nich korzystać ci, którzy na stałe mieszkają na Wyspach Brytyjskich.

 

Wypadek może przydarzyć się każdemu kierowcy. Miejmy nadzieję, że już wkrótce pechowcy nie będą za to surowo karani, na przykład utratą prawa do zniżek ubezpieczeniowych.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz