Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 15°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.2 µg/m3 (5% normy)Ozon gazowy (O3): 32.91 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 9.2 µg/m3 (3% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.6 µg/m3 (9% normy)

Wciągarka linowa czy łańcuchowa? Zastosowania wyciągarki samochodowej.

Dirty offroad car stuck in dirt on sunny autumn day.

Wyciągarki samochodowe przydają się w najróżniejszych sytuacjach, nawet w wyjątkowo ekstremalnych. Najczęściej są stosowane przez służby ratownicze, miłośników off-roadu, pomoc drogową oraz osoby mieszkające poza miastami lub w górach.  Warto jednak wiedzieć, że taki sprzęt może okazać się niezwykle przydatny również w trasie lub podczas codziennej jazdy.

 

 

Najczęstsze zastosowania wyciągarki samochodowej

Zazwyczaj kierowcy korzystają z wyciągarek samochodowych poza miastem, gdy podróżują terenem bez asfaltu. Wyciągarka może okazać się niezwykle pomocna także podczas wypadku, gdy samochód np. utknie w rowie lub lekko osunie się z drogi. Tego typu urządzenia są również niezbędne, gdy trzeba wyciągnąć pojazd, który np. zakopał się w błocie lub śniegu. W takiej sytuacji można się samodzielnie uporać z problemem, bez konieczności wzywania pomocy drogowej, co zawsze jest bardzo kosztowne.

Którą wyciągarkę lepiej wybrać? Linową czy łańcuchową?

Różnica pomiędzy wyciągarkami linowymi i łańcuchowymi dotyczy przede wszystkim sposobu ich działania. Wyciągarka linowa wymaga podłączenia źródła zasilania. Ma bardzo wytrzymałą stalową linę, która jest odporna na skręcania. Wyciągarka łańcuchowa ma mechanizmy grzechotkowe lub manualne. Może być sterowana za pomocą dźwigni lub ręcznie. Wybór odpowiedniego modelu zależy przede wszystkim od tego, do czego ma być wykorzystywana i jaki mechanizm działania byłby w tym przypadku lepszy.

Kupując wyciągarkę samochodową należy zwrócić uwagę nie tylko na jej rodzaj, ale również na takie parametry, jak np. uciąg. Powinien on być o przynajmniej 1,5 razy większy niż masa samochodu.

Wszystkie osoby zainteresowane tym tematem zapraszamy również do przeczytania naszego kolejnego artykułu pt. „Wyciągarki samochodowe – o czym musisz wiedzieć przed zakupem?”. Natomiast najbardziej polecany sprzęt można znaleźć na stronie www.dragonwinch.com.

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz