Dzisiaj

13°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 10°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 4.8 µg/m3 (19% normy)Ozon gazowy (O3): 69.51 µg/m3 (58% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 3.4 µg/m3 (2% normy)

6 sposobów na podreperowanie domowego budżetu

beautiful, positive young lady in home clothes making notes in notebook while sitting at table with calculator, laptop and financial documents. Planning and analysis daily expenses and family budget.

Do końca miesiąca jeszcze daleko, a domowy budżet za nic nie chce się dopiąć? Znamy 6 łatwych i skutecznych sposobów na podreperowanie domowego budżetu.

Małe wielkie oszczędności

Czy wyjeżdżając na wakacje, zostawiasz sprzęt elektroniczny w trybie czuwania? Czy zmniejszasz ogrzewanie, gdy wszyscy domownicy wychodzą do szkoły i do pracy, a w trakcie mycia zębów zakręcasz wodę? Te drobne czynności, które pozornie dają niewiele korzyści, w perspektywie długofalowej potrafią przynieść spore oszczędności. A jeśli już przy domowych oszczędnościach jesteśmy, warto sprawdzić, czy okna i drzwi są na pewno szczelne, a z kranu w łazience wraz z wodą nie uciekają złotówki.

Zamawiaj w internecie

Może znasz popularny dowcip o „apaczach”, czyli osobach, które, odwiedzając sklepy stacjonarne, na pytania sprzedawców odpowiadają zawsze: „Aaa, paczę tylko”, aby później zamówić ten sam produkt taniej w sieci. Nie namawiamy do przyłączenia się do plemienia „apaczów”, ale zachęcamy do kupowania w sieci i korzystania z sezonowych obniżek, promocji dla nowych klientów czy dni darmowej dostawy.

Na zakupy tylko z listą

„Potrzebuję tylko kilku rzeczy”, „Listę zakupów mam w głowie” – zdarzyło Ci się opuścić sklep z kilkoma ogromnymi siatami zakupów, aby po przyjściu do domu zdać sobie sprawę, że z połowy rzeczy mógłbyś spokojnie zrezygnować? Zanim następnym razem ruszysz na zakupy, sprawdź, czego naprawdę potrzebujesz. Spisz wszystko na kartce albo idź z duchem czasu i zainstaluj jedną ze specjalnych aplikacji na smartfona. Dzięki temu, że listę zakupów będziesz mieć zawsze przy sobie, unikniesz nieprzemyślanych wydatków.

Przygotowuj posiłki do pracy w domu

Przyznaj się, ile razy w tym tygodniu zdarzyło Ci się zamówić jedzenie do biura, bo zapomniałeś drugiego śniadania? Ile godzin już przejadłeś? Lunch w pracy – ważna rzecz, ale przygotowując go dzień wcześniej dla całej rodziny, możesz sporo zaoszczędzić. W domowym budżecie zostaną pieniądze, które wy, dorośli, wydalibyście na lunch w pracy, a dzieci na przekąski w szkolnym sklepiku. Może się okazać, że będą to całkiem pokaźne sumy!

Nie płać odsetek

Czy zdarzyło Ci się zapomnieć o terminie spłaty limitu na karcie kredytowej? Mógłbyś uniknąć odsetek, gdybyś tylko pamiętał o zbliżających się terminach spłaty zobowiązań. Planuj wydatki z wyprzedzeniem, a nigdy więcej nie zapłacisz kary za swoje roztrzepanie.

Pożyczki online

Zanim wprowadzisz powyższe wskazówki w życie i oswoisz z nimi całą rodzinę, może się zdarzyć, że jednym sposobem na załatanie dziury w budżecie będzie szybka pożyczka pozabankowa. Chcesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas? Złóż wniosek o pożyczkę przez internet, a po pozytywnej weryfikacji pieniądze otrzymasz bezpośrednio na konto.

Etykiety
,

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz