Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2.9 µg/m3 (12% normy)Ozon gazowy (O3): 73 µg/m3 (61% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.3 µg/m3 (2% normy)

Jak bez problemu sprawdzić historię kredytową?

gazetapowiatowa.pl

Wspieranie się kredytami czy innego rodzaju pożyczkami jest w dzisiejszych czasach zupełnie normalnym zjawiskiem.

Mnóstwo firm, oraz banków proponuje ciekawe oferty, jakie pozwalają nam spełniać marzenia czy zwyczajnie wyjść z dołka finansowego, który na wskutek nieprzewidzianych zdarzeń nas dotyczy. W związku z powyższym wiele osób wspiera się tyloma kredytami, ile może otrzymać. Chęć wzięcia kolejnego może sprawić, iż zastanowimy się nad swoją historią kredytową, a dokładnie nad tym czy następny kredyt w ogóle będzie możliwy do uzyskania. Aby być spokojnym można samemu dowiedzieć się jaka jest nasza zdolność kredytowa. Takie podejście już na wstępie daje nam jasną sytuację czy w ogóle warto starać się o pożyczkę w banku, tudzież innych punktach, gdzie zdolność kredytowa jest sprawdzana.

Zapoznanie się z raportem

Otóż najlepszym rozwiązaniem okazuje się być raport bik za darmo, który możemy pobrać z oficjalnej strony BIK i osobiście sprawdzić. Faktem jest, iż za tego rodzaju raporty zwykle trzeba płacić. W zależności od oceny punktowej cena, to od kilku do kilkunastu złotych. Nie powinno być natomiast problemu, kiedy zamierzamy pobrać raport pierwszy raz. W tym przypadku klient nie ponosi żadnych kosztów. Bywa, że poszczególne banki robią tzw. promocje. W danym okresie klienci mogą zupełnie za darmo pobierać raporty historii kredytowej. Co więcej raport zawiera wszystko, co istotne, a także co widzą na nasz temat potencjalni pożyczkodawcy. Dlatego zobaczymy w nim wszystkie zobowiązania kredytowe i finansowe pochodzące z odpowiednich baz. W raporcie znajdzie się także informacja o sytuacji płatniczej, czyli czy posiadamy jakieś zadłużenia w płatnościach. Następnie zapoznamy się także z oceną punktową zwaną scoringiem. Oczywiście raport można zapisać na dowolnym urządzeniu, a nawet wydrukować.

 

 

Pewny kredyt

Posiadając przy sobie raport BIK podczas starania się o kredyt jesteśmy bardziej wiarygodni. Udowadniamy tym samym, że jesteśmy uczciwi, bo prócz niezbędnych dokumentów, które wymaga bank, aby udzielić kredytu okazujemy się nienaganną historią kredytową, która szczegółowo opisana jest w raporcie. W takim przypadku przyszły pożyczkodawca nie ma powodu, aby nam nie ufać, a co więcej docenia nasze przygotowanie się do złożenia wniosku o kredyt, natomiast etap postępowania w kwestii jego udzielenia przebiega znacznie szybciej. Fakt, iż nie jesteśmy dla banku anonimowi jest bezdyskusyjny. Zdarzają się klienci, których BIK nie ma żadnych danych. Bywa jednak, że spotykają się oni z odmową otrzymania kredytu, gdyż są tzw. niewiadomą.

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz