Dzisiaj

17°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.2 µg/m3 (13% normy)Ozon gazowy (O3): 68.83 µg/m3 (57% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.2 µg/m3 (3% normy)

Pożyczki dla firm – ciekawa alternatywa dla kredytów bankowych

Woman in black suit offering money

Wiele firm, szczególnie tych mniejszych lub będących na początku działalności, boryka się z przejściowymi problemami finansowymi. Aby zachować płynność finansową, właściciele firm często szukają wygodnych i niedrogich rozwiązań kredytowych. Naprzeciw zapotrzebowaniu wychodzą parabanki, których oferta dla firm jest coraz bardziej rozbudowana.

Choć szybkie pożyczki do niedawna kojarzyły się jedynie z chwilówkami przyznawanymi klientom indywidualnym, prawa rynku i zapotrzebowanie konsumentów sprawiły, że w ostatnim czasie zaszło sporo zmian. Wiele parabanków, szczególnie tych większych, zdecydowało się wprowadzić ofertę pożyczek dla firm. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy poszukują ciekawych form finansowania, a z różnych względów nie mogą zaciągnąć kredytu w banku.

Pożyczka dobra nie tylko na kłopoty finansowe

Pożyczek na firmę poszukują, wbrew pozorom, nie tylko przedsiębiorcy, którzy mają kłopoty finansowe i szukają rozwiązań kredytowych. W małych przedsiębiorstwach pieniądze pochodzące z pożyczek dają szansę na rozwijanie firmy, kupno nowego sprzętu, prowadzenie inwestycji. Bez dodatkowych środków wiele firm stałoby w miejscu i nie rozwijało się na takim poziomie, na jakim by chciały. Dodatkowe środki często są też potrzebne firmom, których działalność jest sezonowa – wtedy w słabszych miesiącach pieniądze z pożyczki można wykorzystać na finansowanie bieżącej działalności firmy.

W banku wiele zaświadczeń, a niewiele pewności

Banki mają dosyć restrykcyjną politykę przyznawania kredytów dla firm. Najczęściej wymagają długiego czasu działalności i dostarczenia wielu dokumentów, w tym zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami wobec urzędu skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorcom nie udaje się otrzymać kredytu bankowego. Podobnie, jak w przypadku klientów indywidualnych, także właściciele firm bez problemu znajdą ofertę pożyczek pozabankowych, udzielanych na bardzo korzystnych warunkach.

Parabanki dla biznesu – szybka i sprawna analiza wniosków

Pożyczki pozabankowe to dobre rozwiązanie nie tylko dla przedsiębiorców, którym bank odmówił kredytu, ale również dla tych, którym zależy przede wszystkim na czasie. Przy wnioskowaniu o kredyt bankowy, analiza teczki dokumentów może trwać nawet kilka tygodni. To stanowczo zbyt wiele dla przedsiębiorcy, który potrzebuje dodatkowej gotówki praktycznie „na już”. Analiza wniosków złożonych w firmach pożyczkowych trwa zdecydowanie krócej, choć nie jest to tak błyskawiczne tempo, jak w przypadku przyznawania pożyczek osobom prywatnym.

Przed złożeniem wniosku przeanalizuj kondycje finansową

Aby móc starać się o pożyczkę pozabankową, przedsiębiorca najczęściej musi prowadzić firmę od co najmniej kilku miesięcy. W większości firm czas ten waha się od 3 do 6 miesięcy. Jednak w ostatnim czasie można też spotkać takie parabanki, które udzielają pożyczek od pierwszego dnia działalności firmy. Najczęściej jednak wymagany jest dobry zastaw, zwykle w postaci hipoteki. Pożyczki dla firm, w odróżnieniu od chwilówek dla klientów indywidualnych, to najczęściej dosyć wysokie kwoty, nawet do kilkuset tysięcy. Można je rozłożyć na dogodne raty. Okres finansowania jest jednak dosyć ograniczony, dlatego też warto jeszcze przed złożeniem wniosku dokładnie przeanalizować, czy comiesięczna spłata raty nie obciąży nadmiernie firmowego budżetu.

Warto porównać wiele ofert

Choć oferta pożyczek dla firm nie jest jeszcze tak rozbudowana, jak pożyczek przeznaczonych dla osób prywatnych, można jednak w tym sektorze zaobserwować tendencję rosnącą. Coraz więcej firm pozabankowych decyduje się na wprowadzenie oferty dla przedsiębiorców, co pozwala na poszerzenie dotychczasowej grupy klientów. Aktualnie z pożyczek pozabankowych najchętniej korzystają mikroprzedsiębiorcy oraz właściciele firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto porównać podstawowe parametry pożyczek dla firm i sprawdzić, która z nich będzie najlepszą opcją. Na stronie https://www.pozyczkazadarmo.net.pl można znaleźć ciekawy i sprawdzony ranking firm pożyczkowych, w którym można szybko i sprawnie porównać wiele pożyczek. Porównywarka jest na bieżąco aktualizowana, dzięki temu nie trzeba obawiać się, że przegapimy jakąś ciekawą, a ograniczoną czasowo promocję pożyczkową.
Gdy już wybierzemy ofertę dla siebie, zawsze przed złożeniem wniosku trzeba mieć pewność, że pożyczka na pewno jest nam potrzebna i nie będzie nadmiernym obciążeniem podczas wielu miesięcy czy lat spłacania. Odpowiedzialne pożyczanie obowiązuje zarówno klientów prywatnych, jak i firmowych. Każde zobowiązanie finansowe powinno być zaciągane w towarzystwie zdrowego rozsądku i kompleksowej analizy aktualnych i przyszłych finansów.

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz