Dzisiaj

17°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 15°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.2 µg/m3 (5% normy)Ozon gazowy (O3): 32.91 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 9.2 µg/m3 (3% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.6 µg/m3 (9% normy)

Wesele w planach – gdzie warto szukać oszczędności

The bride and groom there with a handful of coins.

Planujecie wesele? Powoli sporządzacie listę wydatków i jesteście przerażeni, że nie ma ona końca? Nie ma co ukrywać wesele to spory wydatek, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy są na przysłowiowym dorobku. Zwykle bez wsparcia ze strony rodziny bądź zaciągnięcia kredytu, trudno jest zorganizować wesele. Istnieje jednak kilka sposobów, by obniżyć koszt wesela i związanym z nim wydatków. Zerknij na nasze propozycje.

Czy warto oszczędzić na ślubnym fotografie?

Organizując wesele zastanawiamy się, jak zaoszczędzić na licznych wydatkach. Przeglądając i analizując oferty fotografów możemy napotkać duże rozbieżności cenowe. Jak wynika z danych serwisu fotograf-wesele.pl, ceny usług kamerzystów w okolicy Legionowa są bardzo zróżnicowane – wahają się od 800 do 4500 zł. Jak zatem wybrać fotografa, który wykona doskonałej jakości zdjęcia, a równocześnie nie nadszarpnie naszego weselnego budżetu? Zastanów się czego oczekujecie. Ile gotowych, poddanych obróbce zdjęć chcielibyście otrzymać? Czy fotograf ma towarzyszyć Wam także podczas przygotowań? A może oczekujecie obecności fotografa tylko podczas ceremonii i przyjęcia? Czy chcecie, aby fotograf wykonał dla Was zdjęcia w plenerze? Jeśli zdecydujecie się na krótki, błyskawiczny plener w dniu wesela możecie liczyć na niższą cenę niż w przypadku zdjęć plenerowych w innym terminie.

Na cenę usługi wpływa także wybór dodatkowych usług takich, jak przygotowanie pamiątkowego albumu dla pary młodej oraz rodziców nowożeńców. Możesz oszczędzić rezygnując z usług dodatkowych, ograniczając liczbę opracowanych graficznie zdjęć czy decydując, że nie potrzebujecie zdjęć z pleneru. Jedno jest pewne nie oszczędzaj na jakości usługi. Przejrzyj uważnie galerię zdjęć fotografa i sprawdź czy prezentowane zdjęcia i styl są zgodne z Twoimi oczekiwaniami i wyczuciem smaku. Weź pod uwagę, że na swojej stronie czy w portfolio fotograf zamieszcza najczęściej najbardziej udane zdjęcia. Przeczytaj opinie nowożeńców, którzy zdecydowali się na danego fotografa i podejmij decyzję.

Kamerzysta na ślub – konieczność czy zbędny wydatek?

Niektórzy są zdania, że filmy weselne to już przeżytek i na pamiątkę w zupełności wystarczą piękne fotografie – czy rzeczywiście? Autor artykułu „Czy warto brać kamerzystę na ślub?” szerzej opisuje ten dylemat. Choć filmy ślubne są niezwykle popularne wśród młodych, nowożeńcy coraz częściej ze względu na oszczędności rezygnują z zatrudnienia kamerzysty, tym samym pozbawiając się możliwości do wspomnień i powrotu do tego wyjątkowego dnia. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, gdzie autor dogłębnie analizuje ten problem i podje w odpowiedzi obszerną listę wszelkich „za” oraz „przeciw” przemawiających za zatrudnieniem bądź rezygnacją z zatrudnienia kamerzysty. Zapraszamy do lektury.

Sukienka z drugiej ręki

Dużym wydatkiem jest sukienka. Każda pani młoda w dniu ślubu pragnie wyglądać pięknie. Koszt zakupu nowej sukienki zwykle waha się w granicach 3000 – 5000 zł. Oczywiście zdarzają się i znacznie droższe egzemplarze. Może warto przemyśleć zakup używanej sukienki – zwykle sukienkę z drugiej ręki z poprzedniego sezonu można kupić za jedną trzecią bądź połowę ceny. A 200-300 zł przeznaczyć na dopasowanie sukienki do sylwetki. Co ważne odsprzedając używaną sukienkę nie stracisz znacznie na jej wartości. W przypadku zakupu butów warto zastanowić się nad sensem zakupu drogich markowych szpilek. Buty panny młodej po całej przetańczonej nocy zwykle nadają się do wyrzucenia bądź renowacji ze względu na liczne obtarcia. Może warto postawić na wygodne, ale znacznie tańsze buty z sieciówki.

A może pożyczone?

Pamiętasz o ślubnych przesądach? Zwyczaj mówi, że pani młoda w dniu ślubu powinna mieć przy sobie coś niebieskiego i pożyczonego. Dlaczego nie wykorzystać tego zwyczaju jako pretekstu? Może warto zastanowić się na wypożyczeniem biżuterii ślubnej. To duży wydatek, a zwykle biżuteria taka jest znacznie bardziej okazała i strojna niż ta noszona na co dzień, więc zazwyczaj ląduje w pudełku i jest rzadko używana. Skorzystaj z wypożyczalni ślubnej biżuterii.

Sporym wydatkiem jest wypożyczenie samochodu, którym młoda para pojedzie do ślubu. Może zamiast korzystać z usług profesjonalnej wypożyczalni, warto poprosić i przysługę przyjaciół bądź rodzinę. Może ktoś w waszym najbliższym otoczeniu posiada oryginalny samochód i zachce użyczyć go wam na kilka godzin.

Etykiety
,

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz