Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 12.6 µg/m3 (50% normy)Ozon gazowy (O3): 26.89 µg/m3 (22% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.8 µg/m3 (9% normy)

Zwierzaki do adopcji: Wolf, Elza, Cypisek, Greta

zwierzaki-25-04

WOLF

Mieszka w schronisku od pierwszych tygodni swego życia, ma tutaj swoją miskę albo stary poobijany garnek. Ma drewnianą budę. Betonowy boks. Przez lata życia w takiej rzeczywistości Wolf utrwalił swoją nieufność wobec ludzi. A niefortunne wydarzenia obudziły jego strach przed obcymi, zwłaszcza mężczyznami. Tak bardzo się boi, że często próbuje się bronić, choć nie ma żadnego realnego zagrożenia. Dzięki wspólnie spędzonym chwilom wiemy już, że Wolf ma duszę wesołego dzieciaka. Lubi się bawić. Lubi węszyć. Pod warunkiem, że czuje się bezpiecznie. Niestety wciąż boi się dotyku ludzkiej ręki, nigdy nie był na spacerze, nie widział lasu … Jego świat zamyka się na niedużym schroniskowym wybiegu otoczonym kojcami. Jeśli chcesz poznać Wolfa, skontaktuj się z Agnieszką 504 720 956


ELZA

Był listopad roku 2008. Właśnie wtedy trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt kolejny śliczny ale niechciany szczeniak. To była ELZA. I do dzisiaj jest niechcianym bezdomnym psem. Przez lata trudno było ją dostrzec, bo unikała ludzkiego wzroku. Wolontariuszy jedynie podglądała schowana w kąciku między budą a murem. Z czasem zaczęła coraz częściej wyglądać na świat. A to po smakołyka, a to poszczekać na psy. Bo wobec psów, szczególnie tych po drugiej stronie krat jest niezwykle śmiała. Czego nadal nie można powiedzieć o jej relacjach z ludźmi. Wciąż jest nieufna. Pozwala na delikatne głaskanie. Nigdy jednak w swoim życiu nie była na spacerze, nie poznała zapachów lasu. Delikatna, wrażliwa, nieśmiała. Prawdziwa dama. Czekoladowa, śliczna. Daj jej szansę.

Kontakt: wolontariuszka Ania: 698 307 526


CYPISEK

Uwaga! Nadchodzę!
Jestem Cypisek. Uszy mam jak skrzydła w helikopterze. Jestem cichy i skromny. Jak przyjdziesz to ucieszę się na Twój widok zza krat. Jak otworzysz furtkę to podbiegnę, czasem nawet wskoczę na Ciebie i może dam się musnąć za uchem. Ale, że jestem nieodważny to nie dam się ani wygłaskać ani zabrać na spacer. Jeszcze nie. Ale i tak przyjdź, zobaczysz, że jestem fajny.

Cypisek całe życie spędził w schronisku. Od 2008 roku. Wiecie jak to długo? A jeszcze dłużej, gdy nigdy nie było się za furtką. Nieufny i bardzo ostrożny, ale jednocześnie widać jaką pokusą dla niego jest bycie blisko człowieka.

Kontakt w sprawie Cypiska: 512 309 361


GRETA:

To Greta. Zwana Lisiczką, bo lubiła podkradać różne rzeczy ze schroniskowej kuchni  🙂
GRETA BARDZO PILNIE POTRZEBUJE DOMU. NAWET TYMCZASOWEGO NA CZAS PO OPERACJI. Wychowała się w schronisku, jest nieśmiała i lękliwa. Delikatna. Nie ma w niej cienia agresji. Do znajomych osób przychodzi i prosi o głaskanie. Wielkim wsparciem dla niej są inne psy. Ostatnie konsultacje wykazały, że ma guzy na śledzionie, które niestety rosną. Potrzebna jest operacja. Ale możemy ją wykonać tylko, jeśli znajdziemy jej opiekę pooperacyjną, to znaczy dom, który choć na chwilę się nią zajmie.
Kochani, prosimy, dajcie jej dom choć na chwilę.  <3
Kontakt: Agnieszka 504 720 956

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz