Bieg Niepodległości w Janówku – wietrznie i ciepło

bieg-niepodleglosci-gora_98

Bieg Niepodległości w Janówku (fot. GP/UM)

Inauguracja biegów w Janówku Pierwszym i Górze wypadła pozytywnie. Imprezę zorganizował UKS Darex Janówek przy współpracy Szkoły Podstawowej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Stowarzyszenia Bartłomiej, Gminy Wieliszew oraz sołectw wsi Janówek i Góry. Podczas biegu Komitet Społeczny „Pomoc dla Mariusza” zbiegał fundusze na nowy wózek dla strażaka z Legionowa.

Niedziela w Janówku przywitała uczestników porywistym wiatrem, ale i kilkunastostopniowym ciepłem, co na listopad trzeba uznać za nietypową aurę. Wszystkim na pewno dawały się we znaki bardzo mocne podmuchu wiatru. Szczególnie na pierwszym kilometrze trasy, jak i w okolicach jeziora Góra. Trzeba przyznać, że trasa wiodąca w sporej długości Szlakiem Zachodnim (szlakiem rowerowym oznaczonym kolorem żółtym) przebiegała w przepięknym terenie. Gdyby nie wiatr, który utrudniał utrzymanie równego tempa, można powiedzieć, że trasa wręcz wymarzona. W sumie liczyła ponad 5km (niektórym zawodnikom z ich zegarków z gpsem wyświetlało prawie 5,3km).

Organizatorzy przewidzieli dwa dystanse dla uczestników: bieg rodzinny połączony z biegami dla dzieci i młodzieży na dystansie 1918 metrów oraz bieg główny na 5km. Uczestnicy uczcili Narodowe Święto Niepodległości biegami z flagami.

Kto najlepszy?

Bieg główny wygrał zdecydowanie zawodnik Agencji Projekt Igrzyska Rafał Szymborski, który dotarł do mety nie zagrożony w czasie 18:15. Drugie miejsce wywalczył Stefan Piotrkowski z KB Jogger Nowy Dwór Mazowiecki – 20:03. Podium uzupełnił Dariusz Marek Król, który trasę pokonał w 20:12. Stawkę zamknął biegnący na wózku Mariusz Wnorowski! Czas Mariusza to 45:44, ale trzeba przyznać, że trasa była wybitnie nie dla zawodników na wózkach. Wśród kobiet triumfowała Antonina Miłek z Agencji Projekt Igrzyska. Czas zwyciężczyni to 21:57. Drugą lokatę wywalczyła Monika Grabarczyk z grupy Markowi Biegacze – 22:47, a trzeci stopień „pudła” zajęła Anna Nikitin z KB Jogger Nowy Dwór Mazowiecki. Komplet wyników obu biegów można znaleźć TUTAJ.