Biegiem w Powiecie. Cz. 48. Weekend pod znakiem startów

Robert Siejko

Robert Siejko - Grupa Biegowa CHTMO - po raz drugi ukończył Tilburg Ten Miles (fot. arch. własne)

Nie sposób opisać wszystkich biegów, które miały miejsce w miniony weekend. Osobno pisaliśmy o 2. biegu parkrun Jabłonna. Czas na kilka słów o innych startach zawodników z Powiatu Legionowskiego.

Bieg Przez Most – Warszawa

W Warszawie na Białołęce odbyła się czwarta edycja Biegu Przez Most. Trasa prowadziła ulicami Białołęki oraz mostem Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie na specjalnym odcinku z podbiegami, można było powalczyć o dodatkowe nagrody. Było dosyć gorąco więc wyniki samego biegu nie były powalające. Najszybszym zawodnikiem z naszego powiatu był Hubert Gronowski. Warszawiak, reprezentujący Wieliszew Heron Team, zajął 26 miejsce z czasem 39:21. Wysokie 41 miejsce przypadło Rafałowi Góreckiemu z Wieliszewa – 40:40. Chwilę po Góreckim na mecie zameldował się nieporęcianin Szymon Ziębiorak z BBL Legionowo – 41:00 i 45 pozycja (wszystkie czasy netto). Startowali również zawodnicy Grupy Biegowej CHTMO. Najlepszy z nich Dominik Czyż zajął 310 lokatę z czasem 52:16.

Wielka Ursynowska – Warszawa

Po raz piąty na Służewcu odbył się bieg nietypowy bieg po torze Wyścigów Konnych. Zamiast koni swoich sił próbowali biegacze, których spora część pobiegła boso. W biegu wziął udział Grupy Biegowej CHTMO Mateusz Oczkowski, który przebiegł w dosyć wysokiej trawie i nasłonecznionym terenie, z wózkiem i dodatkowym zawodnikiem, którym była jego córka Zosia. Czas chotomowianina to 25:40 i 155 lokata.

Słoneczny Bieg – Janówek

W Janówku Pierwszym odbyła się pierwsza edycja Słonecznego Biegu zorganizowanego przez Agencję Projekt Igrzyska. Na ponad pięciokilometrowej trasie, której spora część prowadziła w przepięknym terenie w okolicach Góry, rzeki Narwi i Łąk Krubińskich, wygrał zawodnik Agencji Projekt Igrzyska Sławomir Ptak. Linię mety minął w czasie 18:35. Dwa kolejne miejsce zajęli przedstawiciele Nasielsk Baszta Team. Drugi był Bartłomiej Suwiński – 20:27, a trzeci Adam Zalewski – 20:52. Wśród kobiet zwyciężyła Kinga Reda z Wieliszew Heron Team. Czas najlepszej zawodniczki biegu to 25:14. Druga linię mety minęła Marta Wanna z Crazy Team – 28:44. Trzecią zawodniczką biegu okazała się Małgorzata Szadura z Wieliszew Heron Team. Jej czas to 28:49.

Inne biegi

W Holandii w Tilburg Ten Miles pobiegł zawodnik Grupy Biegowej CHTMO Robert Siejko. W Onkobiegu na Ursynowie trasę wokół Szpitala Onkologicznego pokonywało kilkunastu reprezentantów z naszego powiatu. W Pile podczas 26. Międzynarodowego Półmaratonu Philips zaprezentował się Emil Dobrowolski z Chotomowa. Reprezentant LŁKS Prefbet Śniadowo zajął znakomite 7 miejsce z czasem 1:07:03.