Biegiem w Powiecie. Cz. 81. Grand Prix Żoliborza – finał na Bulwarach (galeria)

gp-zoliborz_06

Pobiegli na Żoliborzu (fot. Katarzyna Cierniak)

To była trzecia i ostatnia edycja Grand Prix Żoliborza. Znów odbyła się na Bulwarach Wiślanych. Tak jak w w dwóch pierwszych edycjach zwyciężali Sebastian Polak i Joanna Dubińska. Na Żoliborzu biegali przedstawiciele Powiatu Legionowskiego.

Po raz trzeci w żoliborskim cyklu wygrał Sebastian Polak (Zdrofit), który pobiegł ciut wolniej niż dwa tygodnie wcześniej, ale czas 34:23 (czasy najlepszych to rezultaty brutto ze względu na końcową klasyfikację cyklu).  O blisko minutę gorszy okazał się Tomasz Mikulski (UKS Filipides Teresin). Czas zawodnika klubu z Teresina to 35:17. Podium zamknął Michał Orzeł (Rk Athletics) – 35:40. Ta trójka ukończyła również cykl na tych samych miejscach, co w ostatnim biegu.

Bezkonkurencyjna Joanna Dubińska

Tak jak u panów, tak i u pań bezkonkurencyjna okazała się Joanna Dubińska, która uzyskała czas 41:47. Trzecie zwycięstwo i triumf w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Mejka (Naprzód Młociny). Jej wynik 42:54 pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca wśród kobiet w cyklu. Trzecia na mecie, Anna Szewczykowska, kontrolowała biegowe wydarzenia i trzeci czas zawodów, pozwolił jej zachować drugą lokatę po trzech biegach. Czas Szewczykowskiej to 43:14.

Na Żoliborzu pobiegli „nasi”

W trzecim biegu zaprezentowali się zawodnicy trzech grup biegowych: Bravehearts Legionowo, Serock Biega z Hotelem Narvil i Grupa Biegowa CHTMO. Oto ich wyniki:

10. Tomasz Luks – Serock Biega z Hotelem Narvil – 39:39
16. Paweł Głowacki – Serock Biega z Hotelem Narvil – 41:01
101. Artur Bartkowski – Bravehearts Legionowo – 52:23 (czas netto i brutto ten sam, błąd organizatora)
116. Franciszek Cierniak – Grupa Biegowa CHTMO – 54:25
127. Michał Cierniak – Grupa Biegowa CHTMO – 55:21
131. Anita Andrukiewicz – Grupa Biegowa CHTMO – 55:41
132. Dorota Tobiasz – Grupa Biegowa CHTMO – 55:41
154. Monika Łatkowska – Grupa Biegowa CHTMO – 59:43