Dzisiaj

13°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2 µg/m3 (8% normy)Ozon gazowy (O3): 64.32 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.3 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.4 µg/m3 (5% normy)

Biegiem w Powiecie. Cz. 83. Monika Michalska pobiegła w Sztokholmie (galeria)

sztokholm-maraton

Monika Michalska na mecie maratonu w stolicy Szwecji (fot. Martyna Michalska)

Sztokholm – stolica Szwecji, największe miasto tego skandynawskiego państwa. Tam pobiegła legionowianka, Monika Michalska w 40. edycji Stockholm Marathon. Jak jej poszło?

Jubileuszowa edycja maratonu toczyła się w dosyć niesprzyjających warunkach atmosferycznych jak na kraj skandynawski. Średnie temperatury dla wiosny dla Sztokholmu to 5 -15 stopni, dla lata 20 – 25. W stolicy Szwecji 2 czerwca było blisko 30 kresek powyżej zera.

Okiem maratonki

2 czerwca 2018, w samo południe, przy upalnej temperaturze prawie 30°C, wystartował 40. Sztokholm Maraton. Pomysł wzięcia w nim udziału pojawił się już po zdobyciu przeze mnie Korony Maratonów Polski. Stwierdziłam, że fajnie by było przebiec maraton zagraniczny. Wybór padł na Sztokholm… Magia liczb zdecydowała… 40 na 40!  Postanowiłam spełnić marzenie i przy okazji zrobić sobie prezent urodzinowy. Towarzyszyła mi córka Martyna, mój wierny kibic, wsparcie i wspaniały fotograf. Treningi zbiegły się z przygotowaniami do Mistrzostw Polski i Europy Smoczych Łodzi, więc wygospodarowanie czasu na wszystko, nie było wcale łatwe. Ale się udało. Dziękuję moim bliskim za wsparcie, wiarę i trzymanie kciuków.

Galeria Martyny Michalskiej