Upalne Ciechanowskie Święto Biegania (galeria)

ciechanowski-polmaraton

Biegacze z Powiatu Legionowskiego licznie zaprezentowali się w Ciechanowie (fot GP/UM)

W Ciechanowie w bardzo gorący wieczór odbyły się w biegi na 5, 10km i na dystansie półmaratonu. Maszerowano też z kijkami na dystansie 5 i 10km. Start i meta biegów mieściła się pod ciechanowskim zamkiem  zbudowanym w XIV wieku przez księcia mazowieckiego Siemowita III.

Inauguracja startu odbyła się w asyście ciechanowskiego prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Organizatorzy na prośbę wielu biegaczy przełożyli start imprezy z godzin popołudniowych na godzinę 19.00. To ze względu na mecz Polski na Euro 2016 ze Szwajcarią. Nie przewidzieli jednak dogrywki i rzutów karnych. Spora część uczestników słuchała relacji radiowych, część przyjechała wcześniej i oglądała spotkanie w ciechanowskich lokalach. Części biegaczom przełożenie godziny nie było na rękę, dlatego też organizator zwracał pieniądze z wpisowego. Dodatkowo start biegu został opóźniony 20 minut ze względu na zabezpieczanie trasy przez policję. Uczestnicy musieli stać przez zamkiem w mocno przygrzewającym słońcu. To był jednak jedyny minus imprezy. Plusem – świetny bufet, liczne kurtyny wodne na trasie oraz punkty z wodą. Trasa była jednak trudna, z licznymi podbiegami i dała się we znaki wielu biegaczom.

Biegli „nasi”

W Ciechanowie zameldowali się przedstawiciele biegowi z naszego powiatu. Byli Heroni, było CHTMO, byli także indywidualni biegacze z Legionowa i okolic. Najszybszym zawodnikiem z Powiatu Legionowskiego okazał Robert Żak z Jachranki (Wieliszew Heron Team), który zajął 9 miejsce z czasem 1:28:27, co dało mu także drugą lokatę w kategorii wiekowej. Tuż za nim na 12 miejscu zameldował się na mecie Michał Gołaszewski z Legionowa, który dystans półmaratonu pokonał w 1:31:34. 17 lokata przypadła kolejnemu przedstawicielowi Herona Sebastianowi Jankowskiemu – 1:33:35.

Mariusz Wronowski na pudle

Nasz wspaniały wózkowicz Mariusz Wronowski walczył dzielnie o najwyższy stopień podium z Sławomirem Zieniewiczem z Białegostoku. Przegrał z nim nieznacznie. Zieniewicz pokonał dystans 21,097km w czasie 1:39:32, Wronowski minął linię mety w 1:42:37. Strażak z Legionowa wystartował gościnnie w barwach Grupy Biegowej CHTMO.

Stafiej czwarty

W biegu na 10km blisko podium był mieszkaniec Legionowa Filip Stafiej. Do najniższego stopnia podium zabrakło mu 35 sekund (czas Stafieja to 41:03). Pełne wyniki wszystkich dystansów można znaleźć na TUTAJ.