Legionowskie przełaje po raz 31. Tym razem na nowej trasie (galeria)

legionowskie-przelaje_98

Mimo trudności, wielu amatorów biegania uśmiechała się do fotografów (fot. G/MM)

W Lasach Legionowskich (gmina Jabłonna) odbyły się XXXI Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta miasta Legionowo. W biegu głównym nastąpiły istotne zmiany. Panie pokonywały jedną pętlę o długości 6km, natomiast panowie biegali dwie, co dało im dystans 12,1km.

Ostatnie dni lata to wspaniała letnia pogoda. W sobotę w Lasach Legionowskich było słonecznie i dosyć ciepło. Do tego trasa była bardzo wymagająca. Przez pierwsze kilometry sporo piachu, podbieg pod niewielką górkę – również po piachu, powalona brzoza i znowu piach. Następne kilometry były ciut lepsze, ale na otwartej przestrzeni, więc słońce mocno przygrzewało. Nowa trasa prowadziła przy leśnym stawie, a potem była już tylko długa prosta do mety. Do mety dla pań oczywiście, bo panowie musieli po nawrotce pokonać drugą, taką samą pętlę.

Kobiety

Pierwszą kobietą, która pokonała trasę legionowskich przełajów była Antonina Miłek (Elektrownia Puławy). 24:54 to czas jaki potrzebował, by dobiec do mety. Z dużą przewagą pokonała inne konkurentki. Drugą na mecie była Sylwia Retmaniak. Jej czas to 26:34. Podium uzupełniła Kinga Reda (Wieliszew Heron Team), która na linii mety zanotowała czas 27:49. Bieg pań ukończyło 25 amatorek biegania.

Mężczyźni

Ponad 12km w Lasach Legionowskich najszybciej pokonał Andrzej Starzyński (Elektrownia Puławy). Czas zwycięzcy to 42:47. Starzyński również był bezkonkurencyjny. Następnego rywala pokonał o minutę i 50 sekund. Był nim Karol Frelik. Trzecie miejsce przypadło Dariuszowi Wieczorkowi, który przebiegł dystans w 46:05. Konkurencję ukończyło 65 amatorów biegania.