Legionowskie przełaje. Biegali w Lasach Legionowskich (galeria)

przelaje_42

Ruszyli na trasę legionowskich biegów przełajowych (fot. GP/MM)

Po raz 32. odbyły się Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Pogoda nie rozpieszczała startujących. To na pewno nie był typowy bieg mikołajkowy. 10 stopni ciepła, padający bez przerwy deszcz, błoto i kałuże na trasie w Lasach Legionowskich plus połamane drzewa i zalegające gałęzie drzew. Nie było łatwo.

Jeszcze tydzień wcześniej był śnieg i lekki mróz. Była szansa na prawdziwy bieg na Mikołajki. Niestety nagłe ocieplenie spowodowało, że bieg był rozgrywany w warunkach dość trudnych. Nie przeszkadzało to uczestnikom biegu, którzy mokrzy i ubłoceni w znakomitych humorach, mijali linię mety.

Panie biegły 6km czyli jedną pętlę

Kobiety rywalizowały na dystansie około 6km. Pierwsza linię mety minęła Anna Szyszka z Warszawy, która pokonała dystans w 22:17 (wszystkie czasy netto). Drugą biegaczką na mecie była Kamila Pobłocka-Dobrowolska, reprezentantka UKS-u Ekonomik Maratończyk Lębork, a prywatnie żona chotomowskiego maratończyka Emila Dobrowolskiego. Czas Kamili to 23:06. Podium uzupełniła Antonina Miłek z Warszawy, zawodniczka Entre.pl Team, która potrzebowała na przebiegnięcie trasy 23:38. Najlepszą legionowianką okazała się Marta Lejzerowicz (Idziemy Team), która w klasyfikacji generalnej zajęła 9 miejsce z czasem 28:37. Pełną klasyfikację kobiet znajdziecie TUTAJ.

Panowie mieli do pokonania około 12,1km

Dwie pętle po legionowskich lasach najszybciej pokonał Andrzej Starżyński z Klementowic (Centrum Eksportu Klementynka). Czas zwycięzcy to 38:54. Jeszcze tylko dwóch zawodników „złamało” granicę 40 minut. Pierwszym z nich był drugi na mecie Ukrainiec Paweł Warecki z Doniecka – 39:09. Na trzecim stopniu podium zameldował się chotomowianin Emil Dobrowolski, biegacz LŁKS-u Prefbet Śniadowo – 39:21. Najlepszym zawodnikiem z Legionowa okazał się Dariusz Wieczorek z KB PWK Legionowo, który w ogólnej klasyfikacji zajął 6 miejsce z czasem 44:21. Pełne wyniki biegu mężczyzn można znaleźć TUTAJ.