Z parkrunowych tras. Cz. 102. Wysoka frekwencja w Jabłonnie (galeria)

parkrun_07

87. start parkrun Jabłonna (fot. Tomasz Bruderek)

87. raz spotkali się w jabłonowskim parku, by w sobotę punktualnie o 9.00 rano przebiec, przetruchtać, bądź przemaszerować 5km w ramach parkrun Jabłonna. Na starcie rywalizacji stanęło 54 parkrunerów!

Mimo imprezy biegowej (przeszkodowej) w Wieliszewie frekwencja w Jabłonnie była zwyżkująca. Do startu zachęcała wspaniała pogoda. Po nocnych opadach w parku mocno się zazieleniło, co na pewno dawało dodatkową motywację do pokonywania pięciokilometrowej trasy.

Rywalizacji Adama z Marcinem… ciąg dalszy

Kolejny bieg i znów rywalizacja o miano najlepszego pomiędzy Adamem Pożarowszczykiem (Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo), a Marcinem Rębiejewskim z Jabłonny. Dwójka biegaczy ciągle na parkrunowym topie. W sobotę po raz 14. najszybszym okazał się Pożarowszczyk, który był blisko złamania granicy 18 minut. Do tego wyniku zabrakło mu 3 sekund. Swoją parkrunową życiówkę ustanowił Rębiejewski, który pokonał 5km w 18:06. Wynik ten był szybszy o 41 sekund od poprzedniego! Na podium stanął jeszcze Kamil Werner (Biegam Na Tarchominie) – 19:24. To też rekord życiowy na trasie w Jabłonnie.

Jedenasta wygrana Urszuli Szewczyk

Zawodniczka Runners Team Jabłonna po raz 11. ukończyła parkruna na 1 miejscu. Goni w tym Natalię Piastę-Serafin (Wieliszew Heron Team), która ma jedno zwycięstwo więcej na swoim koncie. Szewczyk pokonała 5km w 24:47. W swoim parkrunowym debiucie na drugim stopniu podium zameldowała się Magdalena Chylak, która minęła linię mety pod Łukiem Triumfalnym w 27:23. Trzecie miejsce przypadło zawodniczce Grupy Biegowej CHTMO, Monice Łatkowskiej – 28:33.

Ciekawostki parkrunowe

W Jabłonnie na linii startu w stawce zawodników stanęło tym razem 8 debiutantów (jeden niestety niezarejestrowany). Byli to: Krzysztof Skowron, Magdalena Chylak, Tomasz Bieliński, Paweł Baryga, Hanna Kryszczak, Aneta Bieńkowska, Ewa Mówińska, Hania Czuczko. Dobra pogoda pozwoliła jedenastu uczestnikom pozwolić na pobicie dotychczasowych życiówek. Jabłonowscy parkrunerzy pokonali już 16390km na terenie Zespołu pałacowo-parkowego!

Parkrun Jablonna, Event number 87, 14th April 2018

This week 54 people ran, jogged and walked the course, of whom 8 were first timers and 11 recorded new Personal Bests. Representatives of 9 different clubs took part.

The event was made possible by 10 volunteers:

Michał Zbigniew MACHNACKI • Mariusz MÓWIŃSKI • Artur SZEWCZYK • Rafał MARTYNÓW • Michal CIERNIAK • Michał PRZYGODA • Anna BRUDEREK • Monika ŁATKOWSKA • Katarzyna CIERNIAK • Tomasz BRUDEREK

Today’s full results and a complete event history can be found on the parkrun Jablonna Results Page.

Male placings:

1. Adam Pożarowszczyk – Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo – 18:02
2. Marcin Rębiejewski – 18:06 (PB)
3. Kamil Werner – Biegam Na Tarchominie – 19:24 (PB)

Female placings:

1. Urszula Szewczyk – Runners Team Jabłonna – 24:47
2. Magdalena Chylak – 27:23 (debiut)
3. Monika Łatkowska – Grupa Biegowa CHTMO – 28:33

The male record is held by Emil DOBROWOLSKI who recorded a time of 16:19 on 17th December 2016 (event number 17).
The female record is held by Kinga REDA who recorded a time of 20:40 on 22nd July 2017 (event number 48).
The Age Grade course record is held by Dariusz WIECZOREK who recorded 80.30% (17:56) on 31st December 2016 (event number 19).

parkrun Jablonna started on 27th August 2016. Since then 523 participants have completed 3,278 parkruns covering a total distance of 16,390 km, including 598 new Personal Bests.