Z parkrunowych tras. Cz. 20. Pogoda nie rozpieściła biegaczy (galeria)

parkrun-jablonna_04

Tuż przed 16. biegiem parkrun Jabłonna (dot. Jolanta Nowak)

16. spotkanie z cyklu parkrun Jabłonna odbyło się w typowo jesiennych warunkach. Padało, było błoto na trasie, dlatego też czasy uczestników biegu nie były imponujące. Na jabłonowskiej trasie parkruna zaprezentowało się 20 biegaczy, w tym cztery panie.

14:2 – tak tłumaczą sobie „walkę” z pogodą jabłonowscy koordynatorzy i wolontariusze parkuna. Do tej pory tylko dwa razy deszcz i nieprzyjemna aura towarzyszyła biegaczom na trasie w jabłonowskim parku.

Paweł Witkowski po raz pierwszy

Był już dwa razy drugi. Ma dziewiąty czas w lokalizacji parkrun Jabłonna – 19:55 na blisko 200 osób. Biegał też rekreacyjnie, bo większość uczestników parkunowych biegów traktuje cosobotnie starty jako rozruch lub sportowe rozpoczęcie weekendu. Dziś po raz pierwszy zawodnik Wieliszew Heron Team triumfował w Jabłonnie. Czas nie był rewelacyjny, bo warunki były trudne – 21:43. Drugi linię mety pod Łukiem Triumfalnym minął Krzysztof Wojewódzki – Trucht Tarchomin Team, który 5-kilometrową trasę biegu przebiegł w 21:49. Podium uzupełnił Robert Szkółka z Chotomowa, reprezentujący Wieliszew Heron Team – 22:28. Dla nich był to debiut w jabłonowskim parkunie.

4, 3, 2… pierwsza!

Natalia Piasta-Serafin cztery razy startowała w Jabłonnie. Zaczęła od czwartej pozycji, była też trzecia i druga. Przyszedł wreszcie czas na zwycięstwo. Sobotnie zmagania ukończyła w czasie 27:05. Drugą zawodniczką sobotniego parkruna była Monika Łatkowska z Chotomowa (Grupa Biegowa CHTMO), która zanotowała swój najlepszy czas w Jabłonnie – 28:26. Tuż za nią uplasowała się Marlena Dziedzic z Warszawy (Trucht Tarchomin Team), która bieg ukończyła w czasie 28:32.

Ciekawostki parkrunowe

Po raz 16. w Jabłonnie pojawił się Wiesław Kostecki. Na razie były trener piłki nożnej Lotosu i Wisły Jabłonna nie opuścił ani jednego startu w jabłonowskim parkunie i ma stuprocentową frekwencję. Biegacze podczas parkuna przy Zespole pałacowo-parkowym pokonali już prawie 3000km. Do przekroczenia tej bariery brakuje im 55km. 192 biegaczy już zaprezentowało się w Jabłonnie. 159 osób poprawiło swój najlepszy czas, a uczestnicy biegali łącznie 10 dni, 9 godzin, 6 minut i 50 sekund.

Ruszyła 40. lokalizacja

Parkrun Polska rozwija się w dobrym tempie. O 9.00 punktualnie w Świdwinie (zachodniopomorskie) ruszyła 40. lokalizacja parkruna w Polsce! W inauguracyjnym biegu pobiegło 56 osób. W 2017 roku planowane są kolejne lokalizacje tego bardzo popularnego cyklu biegów na całym świecie.

Galeria Jolanty Nowak