Z parkrunowych tras. Cz. 32. Nagrodzono najlepszych w klasyfikacjach punktowych (galeria)

parkrun-jablonna_109

Najlepsi w klasyfikacji punktowej oraz najlepszy junior i wolontariusz (fot. GP/UM)

28. parkrunowe spotkanie w jabłonowskim parku było wyjątkowe. Najlepszym punktującym wręczono pamiątkowe medale. Dodatkowo uhonorowano wolontariusza roku, którym została Dominika Korajczyk oraz juniora roku, którym został Franciszek Cierniak.

Mimo że do urodzin jabłonowskiej lokalizacji prawie pół roku już teraz w marcu nagrodzono rywalizujących w parkrunie w klasyfikacjach punktowych. Stało się tak, dlatego że globalny parkrun odszedł od tej klasyfikacji, likwidując ją. Nadarzyła się więc możliwość podsumowania rywalizacji po półrocznym bieganiu w parkrun Jabłonna.

Znakomita frekwencja!

Aż 50 amatorów biegania ukończyło pierwszy marcowy parkrun. Na pewno duży wpływ na to miało podsumowanie klasyfikacji punktowej, ale też piękna pogoda, która zachęcała do pokonania 5km w jabłonowskim parku. Trasa tym razem było lekko zmrożona, ale w niektórych miejscach pod wpływem słońca, teren stawał się grząski. Nie przeszkodziło to w uzyskiwaniu dobrych czasów. Na pewno taka ilość zawodników cieszy organizatorów!

Wygrana Pawła Żuka

To pierwsza wygrana zawodnika grupy Biegam na Tarchominie. Paweł Żuk jako jedyny pokonał trasę parkruna poniżej 20 minut, a dokładniej w 19:53. Drugi na mecie zameldował się Jarosław Szczepaniuk z KB Rebus.pl, dla którego był to pierwszy bieg w Jabłonnie. Czas Szczepaniuka to 20:26. Podium uzupełnił Łukasz Jaworek z Trzcian – 20:41.

Klaudia Krajewska najlepsza

Wśród kobiet najszybciej trasę jabłonowskiego parkruna pokonała Klaudia Krajewska, która linię mety minęła w 23:52. Był to drugi start Krajewskiej w Jabłonnie. Drugie miejsce zajęła Urszula Szewczyk z Runners Team Jabłonna, która przebiegła 5km w 24:46. Trzecia lokata przypadła Joannie Trzaskowskiej (Trucht Tarchomin Team) – 24:57.

Zaśpiewali „Sto lat” i wręczyli medale za klasyfikacje punktową

Tradycyjnie było odśpiewanie „Sto lat”, ponieważ swoje urodziny świętował Andrzej Gramann z Wieliszew Heron Team. Były tradycyjne cukierki, a następnie Mariusz Mówiński, koordynator parkruna w Jabłonnie, wręczył medale od firmy Magorex najlepszym punktującym.