Patrycja Bereznowska Mistrzynią Świata w Biegu 24-godzinnym!!!

polmaraton-zarcie_44

Patrycja Bereznowska (fot. GP/MM)

Olbrzymi sportowy sukces Patrycji Bereznowskiej! Zawodniczka Wieliszew Heron Team znakomicie zaprezentowała się w Mistrzostwach Świata w Biegu 24-godzinnym, które odbyły się w irlandzkim Belfaście.

Bereznowska nie tylko zdobyła tytuł mistrzyni, ale w ogólnej klasyfikacji zajęła 6 miejsce. Żeby tego było mało, biegaczka poprawiła rekord świata, który ustanowiła podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w Łodzi.

Kosmiczne 258,339km!

Tyle właśnie wynosi od niedzieli rekord świata Patrycji Bereznowskiej. To ponad 3km lepiej niż podczas krajowego championatu w Łodzi. Znakomity wynik indywidualny przyczynił się także do srebrnego medalu w drużynówce kobiet. Polki o najwyższy laur stoczyły walkę z Amerykankami i uległy im zaledwie o ponad 600 metrów.