Ultramaraton Powstańca. Pokonywali 63 kilometry… w hołdzie powstańcom

13000338_1188285537857146_1786769948053060520_n

Ultramaraton Powstańca

W gminie Wieliszew odbył się II Ultramaraton Powstańca. Tym razem organizatorzy postanowili wydłużyć trasę biegu. Za każdy dzień walki powstańców w 1944 roku, jeden kilometr biegu dla uczestników. Razem 63 kilometry!

Indywidualnie trudną rywalizację w dosyć ciepłej i dusznej aurze ukończyło 190 ultramaratończyków, w tym dwadzieścia kobiet. Sztafetową rywalizację ukończyło 51 sztafet, a jedna która dobiegła do mety została zdyskwalifikowana.

Indywidualnie

Najlepszym biegaczem na morderczym dystansie został Tomasz Wojcieski z Małocic (Action). Na pokonanie ponad 63 kilometrów potrzebował niespełna pięciu godzin i był jedynym zawodnikiem, który pobiegł ten dystans z tzw. czwórką z przodu. Czas zwycięzcy to 4:56:57. Niewiele ponad pięć godzin biegł Paweł Grygo z Łomży (LŁKS Prefbet Śniadowo). Kolega z drużyny znanego maratończyka Emila Dobrowolskiego, ukończył zawody w 5:05:56. Na trzecim miejscu zameldował się Mariusz Marszał z Nowego Dworu Mazowieckiego (Entre.PL.Team), który uzyskał czas 5:09:15. Wśród dwudziestu kobiet najszybszą była Patrycja Bereznowska z Ossowa (Lechici Zielonka). Z czasem 5:38:09 dała się wyprzedzić zaledwie dziewięciu panom! Brawo pani Patrycjo! Druga lokata przypadła Paulinie Serafin z Rzeszowa (Rzeszowskie Gazele), która minęła linię mety po 6:11:38. Trzecie miejsce i zasłużone pudło dla Moniki Grabarczyk z Marek. Zawodniczka reprezentująca Markowych Biegaczy wpadła na metę z czasem 6:14:10.

Sztafety

Prócz indywidualnych zmagań biegły również sztafety liczące od dwóch do siedmiu osób, w zależności od samych drużyn, które decydowały się na taką rywalizację. Zwyciężyła siedmioosobowa drużyna Agencja Projekt Igrzyska, w której skład weszli: Krzysztof Szymborski, Oskar Wojtalk, Rafał Szymborski, Karol Galicz, Wojciech Dudek, Sławomir Ptak, Karolina Rosochacka. Czas sztafety to 4:19:04. Drugą sztafetą ultramaratonu była ekipa Truchtu Tarchomin Team Skore Bieganiepo40.pl. W tej sztafecie biegło tylko trzech zawodników: Radosław Gozdek, Wojciech Skory i Aleksander Krzempek. Warszawska sztafeta na mecie osiągnęła czas 4:23:14. Warto dodać, że tylko przedstawiciele dwóch powyższych sztafet i ich ostatnia zmiana zanotowały lepsze czasy od indywidualnych zawodników ultramaratonu. Trzecią ekipą na mecie, po dyskwalifikacji Pol-Ven Team, była ekipa gospodarzy Wieliszew Heron Team. Sławomir Salwin, Marek Stasiorczyk, Dariusz Świstek i  Rafał Brodel uzyskali czas 5:02:14.

Wspaniale zorganizowana impreza

Na pewno ogromne brawa dla organizatorów tego przedsięwzięcia. Dzięki wzorowej organizacji na trasie biegu każdy z uczestników mógł czuć się bezpiecznie, a przy okazji korzystać z wielu punktów nawadniania i odżywiania. Nie zawiedli mieszkańcy całej gminy Wieliszew, którzy ustawiali własne, prywatne punkty, by pomóc walczącym na trasie. Dzięki temu impreza zyskała wiele pozytywnych komentarzy i na pewno w przyszłym roku może zyskać jeszcze większą liczbę uczestników! Tego życzymy gminie Wieliszew i wójtowi Pawłowi Kownackiemu, który również ukończył morderczy dystans 63km! Brawo!