Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

26°C
min. 17°C, maks. 27°C
ciśnienie 1018 hpa,

VII Chotomowskie Pożegnanie Lata. Pobiegli nie tylko dla Domu Dziecka (galeria)

Komentowanie wyłączone
chotomowskie-pozegnanie-lata_03

Pobiegli dla Domu Dziecka... i nie tylko! (fot. GP/UM)

W Chotomowie odbył się po raz siódmy bieg charytatywny – Chotomowskie Pożegnanie Lata, organizowany przez Fundację „TU I TERAZ” wraz z Grupą Biegową CHTMO. Tym razem żegnano lato dosyć późno, ze względu na wiele biegów organizowanych w Powiecie Legionowskim i stolicy.

Wpisowe z chotomowskiego biegu charytatywnego w dużej mierze zostanie przeznaczone na Dom Dziecka w Chotomowie. Dom, który w tym roku obchodzi 90-lecie swojego istnienia. Placówką zarządza wspaniała i pełna ciepła siostra Stanisława Pociecha, którą dzieci uwielbiają.

Trasa biegu w Chotomowie wiodła wiodła ulicami Chotomowa i Lasami Chotomowskimi. Ponad 80 uczestników biegu ruszyło spod byłego budynku Gminnego Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Strażackiej. Kolejową i Piękną dobiegli do przepięknych i jesiennych Lasów Chotomowskich. Tam ponad 500 metrów musieli pokonać rozjechaną przez ciężki sprzęt drogą, ale wszyscy pokonali ten fragment trasy z uśmiechem na ustach. Potem w Lasach Chotomowskich było już dużo przyjemniej, a fragment trasy prowadził Turystycznym Szlakiem Patriotycznym Polski Walczącej, oznaczonym kolorem czarnym. Z lasu zawodnicy wybiegli na ulicę Żeligowskiego, by dobiec do Pięknej i Poprzecznej. Tam pozostał już tylko 70 metrowy finisz. W trakcie biegu przestało padać, co było dużym plusem rywalizacji.

To nasz 14. bieg i pierwszy w zdecydowanie gorszej aurze. Jednak uśmiechnięte twarze uczestników kończących bieg świadczą o tym, że nasza rekreacyjna i charytatywna impreza podobała się wszystkim – podsumowała bieg Urszula Machnacka, wiceprezes Fundacji „TU I TERAZ”. I dodała: Nie sposób nie podziękować tym wszystkim, którzy nas wsparli:

Urzędowi Gminy Jabłonna i Starostwu Powiatowemu w Legionowie, Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie, Jeunesse Global Holding LLC i Aleksandrze Król, Restauracji Legionowskiej i Dominikowi Belli, Wydawnictwu Bezdroża i Helion i Agnieszce Majce, firmie FANEX i Bożenie Sajnog, Barowi Country Warszawa i Arturowi Cięciarze i Pawłowi Wójcikowi, Legionovii Legionowo i Konradowi Ciejce, Pracowni Reklamy Retro – Magdalena Kisielińska, Spektrum Sportu, Boschowi i firmie Ewenement– karmy dla zwierząt i Mateuszowi Oczkowskiemu, Irenie Koper oraz tym, którzy pomagali w organizacji biegu – Jolancie Nowak i zawodnikom Grupy Biegowej CHTMO.

Na bieg do Chotomowa uczestnicy imprezy przynieśli nakrętki dla mieszkanki Kazunia Polskiego Joanny Lipińskiej, która zbiera fundusze na specjalistyczną protezę ręki. Organizatorzy biegu zachęcają do zbiórki kolejnych nakrętek i przyniesienia ich na VIII Chotomowskie Powitanie Wiosny w 2017 roku.

Galeria Jolanty Nowak