Volvo Triathlon Series. Rywalizowali nad Zalewem Zegrzyńskim (450 zdjęć)

triathlon-nieporet_86

Blisko 800 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Volvo Triathlon Series w Białobrzegach (fot. GP/MM)

W gminie Nieporęt nad Zalewem Zegrzyńskim odbyły się zawody triathlonowe – Volvo Triathlon Series. Rywalizowano na trzech dystansach 1/2 Ironman, 1/4 Ironman i 1/8 Ironman.

Triathlon to sport składający się z trzech dyscyplin – pływania, jazdy na rowerze i biegania. W Białobrzegach i okolicach sportowcy mieli do pokonania następujące dystanse:

1/2 Ironman – 1900 metrów pływania, 90 km jazdy rowerem, 21 km biegu
1/4 Ironman – 950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem, 10,5 km biegu
1/8 Ironman – 475 metrów pływania, 22,5 km jazdy rowerem, 5,25 km biegu.

1/2 Ironman

Najszybciej na trasę ruszyli zawodnicy rywalizujący na najdłuższym dystansie. Po 4 godzinach, 13 minutach i 41 sekundach pierwszy linię mety przekroczył Sergiusz Sobczyk z Izabelina (PROGRESS TRIATHLON TEAM). Drugie miejsce zajął Marcin Lipowski z Warszawy (TRIATHLON SERIES TEAM), który stracił do zwycięzcy blisko 10 minut – 4:23:16. Podium uzupełnił Paweł Kalinowski z Warszawy (TRINERGY/REXONA MEN), który triathlonową trasę pokonał w 4:34:03. Osiemnasta finiszowała pierwsza kobieta. Była nią Aleksandra Sosnowska z Białegostoku (TRIATHLON SERIES TEAM), która dystans 1/2 Ironmana pokonała w 4:53:51. Była jedyną kobietą, której udało się pokonać dystans poniżej 5 godzin. Drugie miejsce zajęła Maria Hajnoc-Małecka z Szaflarów (SLOW MOTION), a jej czas to 5:00:47. Najniższy stopień podium przypadł Annie Lindholm z Warszawy (WITC) – 6:07:05.

1/4 Ironman

O 10.00 do wód Zalewu Zegrzyńskiego wskoczyli triathloniści, którzy mieli do pokonana 1/4 Ironmana. Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie okazał się Maciej Bodnar – 2:08:29. Drugi linię mety minął Michał Majka z Elbląga (LABOSPORT TEAM/ORLINSCY.PL) – 2:11:04. Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Jurkowskiemu z Warszawy (TERMOEXPORT / SJ SZARŻA) – 2:14:08. Wśród kobiet najlepszą była Agata Cielepak z Warszawy, która dystans pokonała w 2:40:10. Zwyciężczyni do końca czuła na swoich plecach oddech drugiej na mecie Joanny Syguly. Warszawianka, zawodniczka ABSOLUT BIKES TEAM wpadła na metę w czasie 2:40:21. Trzecie miejsce przypadło Marcelinie Markiewicz z Warszawy (DZIKI KOSZALIN) – 2:41:39.

1/8 Ironman

Na najkrótszym z dystansów, które były rozgrywane nad Zalewem Zegrzyńskim, wygrał Jakub Goliniewski z Częstochowy (KOLARSKI.EU TEAM), który linię mety minął w 1:07:59. Drogą lokatę wywalczył Glen Allen Osmond – 1:11:42. Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Latawcowi z Legionowa – 1:12:40. Najszybszą kobietą okazała się Julia Włodarczyk z Łodzi (K.S. CELIRONMAN S.A.). Na pokonanie trasy potrzebowała 1:18:19. Drugi stopień podium przypadł Emilii Domańskiej z Warszawy (BRZOZOWSKI TEAM) – 1:19:36. Trzecią zawodniczką zawodów była Emilia Wołyniec z Gołdapi (TRI NEGU) – 1:21:43.

W imprezie wzięło udział blisko 800 zawodników i zawodniczek z kraju i zagranicy.