Wieliszewski Crossing. Finał cyklu w Wieliszewie (300 zdjęć w galerii)

wieliszewski-crossing_58

Wójt Paweł Kownacki przyczynił się do tego, że Wieliszewski Crossing to impreza, która cieszy się ogromną popularnością (fot. GP/MM)

Tegoroczny Wieliszewski Crossing dobiegł końca. Wspaniale zorganizowaną imprezę przez Urząd Gminy Wieliszew z wójtem Pawłem Kownackim na czele, zwieńczył finałowy etap jesienny na trasie w okolicach Wieliszewa.

Niedzielne zmagania rowerowe i biegowe toczyły się w ciepłej i słonecznej aurze, co sprzyjało aktywnościom ruchowym. Dlatego też w finale imprezy, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem, wzięło udział 633 rowerzystów i biegaczy (w tym kategorie dziecięce). W całym cyklu, nie licząc kategorii dziecięcych na wieliszewskich trasach zaprezentowało się ponad 1000 biegaczy i rowerzystów!!!

Rowerzyści – ostatni etap i końcowa klasyfikacja

Niedzielną rywalizację na dystansie 16km zwyciężył Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Zawodnik z Płońska trasę przejechał w 37:02. Drugie miejsce przypadło Arturowi Sienkiewiczowi (Wieliszew Heron Team). Rowerzysta z Komornicy do zwycięzcy 2 minuty i 21 sekund. Najniższy stopień podium przypadł Piotrowi Knapczykowi (New Age Fitness – Sklepro), który dystans pokonał w 40:15. W końcowej klasyfikacji Wieliszewskiego Crossingu pierwsze dwa miejsca przypadły niedzielnym najlepszym rowerzystom jesiennej edycji. Trzecie miejsce zajął ostatecznie Jacek Wieteska z Kałuszyna (Wieliszew Heron Team). Wśród pań etap jesienny wygrała Barbara Borowiecka z Nowej Sobótki (Klinika Rowerów), która pokonała 16km w 43:19. Druga linię mety minęła Joanna Gumieniak (Bike Atelier Team). Zawodniczka z Warszawy uzyskała cza 46:18. Trzecią na mecie była Joanna Kur z Kobyłki (Mybike.pl), która przejechała trasę w 46:40. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Joanna Gumieniak. Za nią na podium stawały – Magdalena Kosko z Ząbek (Klinika Rowerów) i Joanna Kur.

Biegacze – ostatni etap i końcowa klasyfikacja

Jesienne zmagania na ośmiokilometrowej trasie wygrał Rafał Szymborski z Góry. Reprezentant Wieliszew Heron Team przebiegł trasę w 29:25. Na drugim miejscu linię mety minął Marek Dzięgielewski z Dłużniewa. Zawodnik KB im. P. Sękowskiego w Płońsku uzyskał czas 29:52. Najniższy stopień podium wbiegł Hubert Jaśkiewicz z Gostynina (Płock Biega No Age Limit), który ukończył rywalizację w 30:46. Dzięgielewski został ostatecznie zwycięzcą kolejnej edycji biegów przełajowych w Wieliszewie. Drugie miejsce przypadło biegaczowi z Warszawy (Trucht Tarchomin Team) Aleksandrowi Krzempkowi. Trzecim zawodnikiem okazał się Hubert Gronowski z Warszawy (Wieliszew Heron Team). Wśród kobiet niedzielną rywalizację wygrała Kinga Reda z Wieliszewa, reprezentująca miejscową drużynę Heronów. Czas zwyciężczyni to 37:42. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Pucek-Mioduszewska z Warszawy (Ortoreh Team) – 38:29, a trzecią biegaczką okazała się Marta Lejzerowicz z Legionowa (Idziemy Team), która pokonała trasę w 39:01. W klasyfikacji generalnej wygrała Aleksandra Pucek-Mioduszewska, która okazała się lepsza od Karoliny Krawczyk z Warszawy (Ortoreh Team) oraz Agnieszki Żuraniewskiej z Warszawy, zawodniczki Trucht Tarchomin Team.

Duathlon – to byli mocarze!

Najpierw jechali na rowerze, potem krótka przerwa, by stanąć na linii startu i pobiec tą samą trasą. Można chylić czoła wszystkim, którzy zdecydowali się na taką rywalizację. W niedzielę w dwóch konkurencjach najwięcej punktów zebrał Kamil Kuszmider, drugim zawodnikiem okazał się Krzysztof Skwark z Warszawy (Polonia Warszawa MTB), a trzecie miejsce przypadło Maciejowi Wieczorkowi z Legionowa (Retro Rowery Duda Team). W końcowej klasyfikacji trójka wymienionych powyżej zajęła dokładnie te same miejsca. Wśród pięciu kobiet, które w niedzielę zgłosiły się do rywalizacji, zwyciężyła Magdalena Kosko, za nią została sklasyfikowana Karolina Banaszczuk z Warszawy (Klinika Rowerów), a na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Tomiczak z Warszawy, reprezentująca Fundację Teraz Twój Ruch. W „generalce” zwyciężyła Kamila Gala z Warszawy, która wyprzedziła Karolinę Tomiczak oraz Małgorzatę Szadurę ze Skrzeszewa (Wieliszew Heron Team).

Imprezę podsumował wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki:

Za nami już 3 edycja cyklu Wieliszewski Crossing. Dla mnie i moich pracowników oraz wspierających nas wolontariuszy to wielkie wyzwanie, gdyż chcemy zorganizować cykl imprez sportowych dla starszych i młodszych, kolarzy i biegaczy przy ograniczonym budżecie. Z relacji uczestników mogę odnieść wrażenie, że nam się udaje i rokrocznie poprawiamy jakość naszych imprez i rokrocznie wzrasta liczba zawodników. O ile samych dorosłych kolarzy i biegaczy w finale 2014 roku było około 230, a w 2015 około 310 to już ponad 450. A przecież mieliśmy konkurencyjną imprezę Biegnij Warszawo. Mam nadzieję, że kolejna 4. edycja zawodów będzie się cieszyła jeszcze większym powodzeniem i marka sportowej i gościnnej Gminy Wieliszew dzięki Wieliszewskiemu Crossingowi jeszcze bardziej zostanie wzmocniona. Zapraszam już 29 stycznia 2017 roku na zimową edycję Wieliszewskiego Crossingu w szkole w Komornicy.

Sponsorzy i partnerzy wydarzenia: Fundacja grupy PERN S.A., GAZ SYSTEM S.A., YESAuto,  R1DE43Team, Drysnack Sp. z o.o., TRAIL Krok do Natury.

Wszelkie wyniki i klasyfikacje można znaleźć TUTAJ.