Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1010 hpa,

Jutro

21°C
min. 16°C, maks. 24°C
ciśnienie 1008 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.7 µg/m3 (7% normy)Ozon gazowy (O3): 32.37 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 16.9 µg/m3 (8% normy)

Wyjątkowy parkrun w Jabłonnie – zapraszamy!

Komentowanie wyłączone
charytatywna

Wiemy, że macie wspaniałe serduszka i włączycie się w parkrunową akcję charytatywną (fot. Justyna Jaworek)

To będzie wyjątkowy parkrun! Podczas 68. edycji tego biegu w parku przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Jabłonnie (9 grudnia b.r.), zostanie przeprowadzona zbiórka, która ma pomóc czworonogom w schronisku w Józefowie. Ale to nie wszystko!

W zeszłym roku na początku grudnia Justyna Jaworek z Grupy Biegowej CHTMO, parkrunerka z Trzcian, postanowiła przeprowadzić zbiórkę dla Domu Samotnej Matki w Warszawie. Pełny bagażnik darów świadczył, że uczestnicy jabłonowskiego parkruna mają wspaniałe serduszka. W tym roku biegaczka z Trzcian postanowiła, że nie można spocząć na laurach! Warto pomagać!!! Postanowiła przeprowadzić kolejną zbiórkę. Tym razem padło na Schronisko dla czworonogów w Józefowie.

Co można przynieść na zbiórkę?

Oto lista rzeczy bardzo mile widzianych i potrzebnych aby przeżyć zimę:
– makarony (najlepiej świderki, nitki),
– mleko o długim terminie,
– puszki dla psów i kotów
– przysmaki dla psów i kotów,
– koce i kołdry.

Nie przynosimy suchej karmy!!! Dary dla schroniska mogą przynieść również osoby, które nie biegną, a chcą wspomóc akcję. Wszystko można przynieść pod Łuk Triumfalny do godziny 9.00 lub w trakcie biegu do godziny 9.45-10.00, a wolontariusze przyjmą od darczyńców Wasze podarunki dla zwierzaków.

Podczas parkruna marsz nordic-walking!

Wśród biegaczy podczas 68. edycji jabłonowskiego parkuna pojawią się amatorzy nordic walking. Na ich czele będzie maszerować Mistrz Polski i medalista Mistrzostw Świata i Europy Krzysztof Człapski. Przypominamy, że każdy uczestnik parkrun powinien zarejestrować się w systemie parkrun i wydrukować Indywidualny Kod Uczestnika! Można zrobić to TUTAJ.

Więcej o parkrunie

Parkrun rozpoczyna kolejny weekend biegowy. Wstań, zabierz ze sobą kod uczestnika i pobiegnij w sobotni ranek 5km!!! Parkrun Jabłonna to darmowe, cykliczne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9:00 przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Jabłonnie. Jedynym warunkiem startu jest rejestracja na stronie www.parkrun.pl/rejestracja , i wydrukowanie oraz przyniesienie na bieg Indywidualnego Kodu Uczestnika. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego rozpoczęcia weekendu!!! Parkrun Jabłonna to darmowe, cykliczne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9:00 przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Jabłonnie. Co jednak najważniejsze – zasady pozostały cały czas takie same! Nasze spotkania są zawsze za darmo, dostępne dla absolutnie wszystkich chętnych, opierają się na wolontariacie, a trasę 5 km możesz zawsze pokonać tak jak chcesz – biegiem, truchtem, z kijkami, marszem, spacerując, z wózkiem, z dziećmi, z psem – jak wolisz!
Zawsze warto aktywnie rozpocząć weekend, naładować pozytywnie akumulatory i spełnić się poprzez pokonanie trasy lub udział jako wolontariusz na parkrunie.