Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

26°C
min. 17°C, maks. 27°C
ciśnienie 1018 hpa,

Z parkrunnowych tras. Cz. 2. Testowali trasę w Jabłonnie

Komentowanie wyłączone
trening-parkrun-jablonna_47

Trasa parkrun Jabłonna przetestowana (fot. GP/UM)

Na mapie parkrun-Polska mamy już 36 lokalizacji biegu w naszym kraju (ponad 850 na całym świecie). 30 lipca odbędzie się inauguracja parkrun Gdańsk-Południe. 38. lokalizacją będzie… parkrun Jabłonna! 27 sierpnia biegacze zainaugurują starty w parku przy Zespole Pałacowo-Parkowym przy ulicy Modlińskiej. Niespełna miesiąc przed inauguracją biegacze przetestowali trasę jabłonowskiego parkruna.

Z czym powinien kojarzyć się parkrun Jabłonna? Na pewno z liczą 38. Pod tą liczbą będzie się kryła kolejna lokalizacja parkrun-Polska. W przepięknym parku przy pałacu  Jabłonnie amatorzy biegania będą mieli do pokonania 3 i 1/3 pętli wokół jabłonowskiego parku położonego w niedalekiej bliskości rzeki Wisły.

Oficjalny trening

Punktualnie o 10.00 w słoneczną i upalną niedzielę, siedemnastu śmiałków pokonało 3 i 1/3 okrążenia parku w Jabłonnie. Trening zorganizowali koordynatorzy lokalizacji – Urszula Machnacka, Saturnin Szczepański, Mariusz Mówiński i Michał Machnacki. Wszyscy w tempie konwersacyjnym pokonali 5000 metrów.

Zapraszamy wszystkich biegaczy z Powiatu Legionowskiego i okolic na inaugurację do Jabłonny 27 sierpnia na godzinę 9.00. Patronat medialny nad parkrun Jabłonna objęła Gazeta Powiatowa.