Z parkrunnowych tras. Cz. 3. Odwiedzili Pabianice, biegali na Bródnie i Żoliborzu i… w Bradford!

parkrun Pabianice_62

Parkrun Pabianice i jego uczestnicy (fot. GP/UM)

To była biegowa sobota z parkrunem. W trzech lokalizacjach w Polsce wystąpili zawodnicy Grupy Biegowej CHTMO. A w Bradford czwarte miejsce zajął legionowianin Patryk Kościelski reprezentujący Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo!

Już 27 sierpnia w podwarszawskiej Jabłonnie parkrunnerzy zainaugurują 38. lokalizację parkrun Polska. Dziś w Gdańsku została uruchomiona lokalizacja nr 37. W pierwszym starcie wzięło udział 246 amatorów sobotnich biegów, a zawody obsługiwało 13 koordynatorów i wolontariuszy. Pierwszym rekordzistą trasy został Dawid Garski, który 5km przebiegł w 17:02.

Parkrun Pabianice #18

Do Pabianic wybrała się dwójka koordynatorów parkrun Jabłonna – Urszula Machnacka i Michał Machnacki. Pierwsza wspomagała koordynatorów pabianickiego parkruna jako fotograf, drugi zaliczył swoją 15. lokalizację w Polsce. Trasa parkrun Pabianice wiodła alejkami Parku Wolności, który może podobać się startującym. Większość trasy jest zacieniona i prowadzi równiutkim asfaltem, dosłownie świeżo położonym. Dwie pętle pokonało 34 amatorów biegania, w tym Janina Rosińska, z której można brać przykład, że w każdym wieku można poświęcić się swojej pasji. Biegająca w kategorii wiekowej plus 80!!! zawodniczka z Pabianic osiągnęła na mecie 46:54, czym zadebiutowała w parkunnowej rywalizacji. Machnacki dobiegł do mety w czasie 23:59. Machnacka jako wolontariusz zaliczyła 13. lokalizację.

Parkrun Bradford (Anglia) #321

Bradford to ponad półmilionowe miasto na zachód od Leeds położone w hrabstwie West Yorkshire. Tam startował ponownie Patryk Kościelski z Legionowa, który otarł się o podium. Na blisko 400 startujących zajął znakomite czwarte miejsce z czasem 18:34. Do trzeciego miejsca zabrakło mu zaledwie pięciu sekund. Warto dodać, że mieszkaniec Legionowa w Bradford w zeszłym roku zajął 3 miejsce, ale wtedy osiągnął czas 19:04. Gratulacje!

Parkrun Warszawa Bródno #92 i Warszawa Żoliborz #118

W Warszawie startowali przedstawiciele CHTMO. Na warszawskim Bródnie w Parku Bródnowskim biegał rekordzista pod względem startów w parkrun Polska – Witold Naczulski. Warszawiak, reprezentujący Grupę Biegową CHTMO zajął 27 miejsce z czasem 30:30. To był jego 60. start w parkrunnowej rywalizacji. Po drugiej stronie Wisły biegali również na Kępie Potockiej. Swój drugi start na jedynej atestowanej trasie parkun Polska na Żoliborzu zanotował Dominik Czyż. Z czasem 23:38 zajął 16 lokatę.