Dzisiaj

10°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

14°C
min. 10°C, maks. 14°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 6.4 µg/m3 (26% normy)Ozon gazowy (O3): 49.48 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.9 µg/m3 (3% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 10.2 µg/m3 (5% normy)

17. Piknik Olimpijski w Parku Kępa Potocka

Komentowanie wyłączone

Piknik organizowany jest przez Polski Komitet Olimpijski. To największa sportowa impreza dla wszystkich amatorów sportu i rekreacji. Łączy w sobie elementy sportu olimpijskiego, tego na najwyższym poziomie, z rekreacją i zdrowym stylem życia. Tegoroczny piknik promuje także zbliżającą się wielką i historyczną imprezę – I Igrzyska Europejskie, które odbędą się w stolicy Azerbejdżanu w Baku.

Na pikniku zapowiedziało się wielu zawodników, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji sportowych dla wszystkich pokoleń – od najmłodszych po ich dziadków i babcie. W 27 strefach można było spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. W specjalnej strefie Baku 2015 można było pobiec na bieżni do… stolicy Azerbejdżanu. Sumę kilometrów jaką trzeba przebiec na 10 bieżniach to 2550km. Tyle ile dzieli Warszawę od pierwszego miejsca, w którym odbędą się I Igrzyska Europejskie. Biathlonistki Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska-Ziemniak, panczenista Konrad Niedźwiedzki czy wioślarz Marek Kolbowicz zaprezentowali kolekcję odzieży przygotowaną dla sportowców, którzy będą rywalizować w stolicy Azerbejdżanu. 

Na pewno wiele osób przyszło spotkać się ze gwiazdami sportu. Byli i ci starsi, jak i ci którzy obecnie zdobywają medale igrzysk olimpijskich. Kogo udało się jeszcze wypatrzyć? Andrzeja Suprona – zapaśnika, Adama Wiśniewskiego i Marcina Wicharego, Andrzeja Szarmacha – piłkarza czy Otylię Jędrzejczak – pływaczkę. Jak zapowiedzieli organizatorzy w ciągu całego dnia na Kępie Potockiej miało się stawić około 180 medalistów olimpijskich. Szkoda tylko, że przez część imprezy padał deszcz i była dosyć nieprzyjemna aura. Jednak trzeba przyznać, że impreza na stałe zagościła w żoliborskim parku, będąc nie lada atrakcją dla odwiedzających.