Delfin Legionowo. Ogólnopolski Festiwal Pływacki o Puchar Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego

Delfin

Delfin w Ciechanowie (fot. Delfin)

3 czerwca w Ciechanowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Pływacki o Puchar Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Wśród 25 klubów nie mogło zabraknąć zawodników UKS „Delfin” Legionowo.

W bloku porannym startowały Antonina Pietuch oraz Pola Kosińska. Nasza 8-letnia Antonina ścigała się na trzech dystansach, w których okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając z dużą przewagą i bijąc rekordy „życiowe” (25 metrów styl grzbietowy – 21,05 sekundy, 25 metrów styl dowolny – 21,48, 25 metrów styl motylkowy – 25,64). Jedna z najmłodszych zawodniczek legionowskiego klubu była również najlepsza w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej. Druga pływaczka, Pola, startowała w konkurencjach 50 metrów stylem klasycznym i dowolnym, notując czasy 1:04,02 i 49,99. Na obu dystansach zajęła 7 miejsce.

„Życiówki” chłopaków

W drugim bloku zawodów startowali starsi zawodnicy. Delfina reprezentowali Filip Zabagło, Jakub Zieliński, Marcin Zieliński i Igor Kozłowski. Filip wystartował w dwóch konkurencjach na 100 metrów i 200 metrów stylem grzbietowym, gdzie zajął kolejno drugie i trzecie miejsce, znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe (100 metrów 1:12,63 i 200 metrów 2:34,09). W klasyfikacji generalnej w swoim roczniku zajął wysokie 4 miejsce. Marcin ścigał się na 100 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem dowolnym. Na 100 metrów zajął 6 miejsce z czasem 1:13,48, natomiast na 200 metrów był piąty z czasem 2:51,04, w obu przypadkach poprawiając się. W aż trzech konkurencjach wystartował jego starszy brat Jakub. 100 metrów stylem dowolnym przepłynął w czasie 1:14,41 i zajął 10 miejsce. Dużo lepiej Kubie poszło w stylu klasycznym, gdzie wygrał na 200 metrów z czasem 3:25,67 i poprawiając się aż o ponad 30 sekund! Na 100 metrów stylem klasycznym Jakub był drugi z nową życiówką 1:33,39. Na tym samym dystansie trzecie miejsce zanotował Igor Kozłowski z czasem 1:35,12. Igor startował także na 100 metrów stylem dowolnym, gdzie został sklasyfikowany na 8. pozycji z czasem 1:12,65.