Szachy. XXI Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 3 (galeria)

szachy-jablonna_05

23 uczestników wzięło udział w turnieju szachowym w Jabłonnie (fot. GP/UM)

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie odbył się 3 Turniej XXI Grand Prix Gminy Jabłonna. Zawody były przeprowadzone w kategorii OPEN i Szkoła Podstawowa. Zmagania na 64 polach prowadził wiceprezes Lotosu Jabłonna, zawodnik i sędzia szachowy Leszek Bałda.

Szachiści rywalizujący w Jabłonnie prócz punktów do klasyfikacji cyklu mają możliwość udziału w specjalnym turnieju z cyklu: 90 turniejów na 90-lecie Polskiego Związku Szachowego. Zwycięzcy z turniejów A i B – kategoria OPEN i szkoła podstawowa będą mogli wziąć udział w grudniowych zawodach. Prawo startu z sobotniej rywalizacji uzyskali Janusz Minko i Jakub Fiszer. Dodatkowo Turniej A (OPEN) został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mają możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich.

Ciut mniejsza frekwencja niż zwykle

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 11 zawodników, a do drugiego 12. Razem brało udział 23 zawodników. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2016 v.6.01. z tempem 15 minut + 5 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych.  W kategorii open zwyciężył w szachach szybkich Janusz Minko, który z siedmiu rozegranych partii uzyskał 6 punktów. Drugie miejsce zajął Dariusz Gajewski z Warszawy, który zgromadził 5 punktów, a trzeci miejsce zdobył Bartosz Fiszer z klubu UKS SP 321 Warszawa-Bemowo. On również zgromadził 5 punktów w siedmiu partiach. Najlepszym zawodnikiem z LKS Lotos Jabłonna został Feliks Kutrowski, który zajął 5 miejsce, zdobywając 4 punkty. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Jakub Fiszer z klubu UKS SP 321 Warszawa-Bemowo, który uzyskał 6,5 punktu na siedem partii. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Kubalskiemu z Jabłonny, który zgromadził również 6,5 punktu Trzecie miejsce zdobył Aleksander Abramowicz z Legionowa, który uzyskał 5 punktów. Trzech pierwszych zawodników w kategorii Open i Szkoła Podstawowa otrzymało pamiątkowe dyplomy.