Judo. Złote medale Dominiki Mateuszczyk!

MŚ Niesłyszących 2016 2

Dominika Mateuszczyk bezkonkurencyjna! W Turcji zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Świata (fot. LTS)

W tureckim Samsun odbyły się Mistrzostwa Świata Głuchych w Sportach Walki. Jak poinformował nas prezes LTS-u Jacek Koźmiński, dwa złote medale w judo zdobyła reprezentantka legionowskiego klubu Dominika Mateuszczyk!

Wspaniały występ Dominiki Mateuszczyk na Mistrzostwach Świata Głuchych w Sportach Walki – relacjonuje prezes LTS-u. W dniach 18-24 lipca 2016 roku w Samsun w Turcji zawodniczka Sekcji Judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego osiągnęła ogromny sukces zdobywając dwa złote  medale. Jeden w rywalizacji indywidualnej, a drugi w drużynie wspólnie z dwoma reprezentantkami z Poznania. W obu startach walczyła w kategorii wagowej do 52 kg. Przed czterema laty podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata Dominika zdobyła brązowy medal, tym razem okazała się niepokonana.

Mateuszczyk w drużynie startowała z Natalią i Agnieszką Brzykcy z Akademii Judo Poznań. Polki w rywalizacji o złoty medal pokonały reprezentację Turcji 2:1. Na co dzień uczęszczająca na treningi do trenera Jacka Kuźmińskiego w klubie LTS, który działa przy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz do trenera Grzegorza Leśniaka z Sekcji Judo w Wieliszewie,  trenuje z zawodniczkami i zawodnikami pełnosprawnymi, którzy niejednokrotnie muszą uznać wyższość swojej koleżanki, a ci którzy trenują od niedawna nawet nie zdają sobie sprawy z niepełnosprawności swojej koleżanki.
Prezes klubu był szczęśliwy z wielkiego osiągnięcia swojej podopiecznej i na koniec dodał: Cieszymy się, że Dominika u nas trenuje i jest najlepszym przykładem, że uprawianie sportu takiego jak judo jest możliwe przez każdego i w każdym wieku, a wada słuchu nie jest przeszkodą do zabawy w sport i to na wysokim poziomie.