Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 12.6 µg/m3 (50% normy)Ozon gazowy (O3): 26.89 µg/m3 (22% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.8 µg/m3 (9% normy)

Kacper Kisieliński ze srebrem w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza w Kajakarstwie

kajaki_02

Drugie miejsce Kacpra Kisielińskiego z Mikołajem Siwińskim (fot. M. Siwińska)

W minioną sobotę w Warszawie na Kanale Żerańskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Kajakarstwie. Zawodnik Spójni Warszawa, chotomowianin, Kacper Kisieliński, wywalczył srebrny medal w K2 na dystansie 200 metrów.

Kacper Kisieliński wraz ze Mikołajem Siwińskim zajęli drugą lokatę w swojej kategorii wiekowej. Obaj są zawodnikami warszawskiej Spójni i trenują pod okiem Eweliny Staniszewskiej.

Kajakarstwo to bardzo wymagający sport

Kacper Kisieliński w klubie Spójnia trenuje dopiero od roku i był to jego pierwszy start na kajaku dwuosobowym. Tego typu kajakarstwo należy do wyjątkowo wymagających, ponieważ oprócz pracy nad równowagą, wymaga doskonałej współpracy zawodników. Kajak sportowy jest dużo szybszy od turystycznego, ale zawdzięcza to przede wszystkim kształtowi, który sprawia, że jest niestabilny i o wywrotkę nietrudno. Mniej wprawni młodzi kajakarze podczas swych pierwszych zawodów często lądują w wodzie tuż po starcie, gdzie emocje sięgają zenitu i trudno się oprzeć, żeby mocno nie wystartować, a to przy braku wprawy kończy się często szybką kąpielą. Dla Kacpra srebro zdobyte w sobotę to wyjątkowy sukces, ponieważ nie miał w tym sezonie możliwości przygotowania się do płynięcia w tej konkurencji. Start z bardziej doświadczonym zawodnikiem, Mikołajem Siwińskim zaostrzył mu apetyt na dalszą pracę w tej dyscyplinie.

Foto – Małgorzata Siwińska