Karol Hołubowicz brązowym medalistą

Brazowy medalista karol Holubowicz i zlota medalistka Aleksandra Kowalczuk

Karol Hołubowicz i Aleksandra Kowalczuk (fot. PZTO)

W zeszłym tygodniu Karol Hołubowicz wziął udział w 3. Klubowych Mistrzostwach Europy w Taekwon-do Olimpijskim. Zajął tam 5 miejsce po nieznacznie przegranej walce ćwierćfinałowej. W sobotę walczył w 2. Otwartych Mistrzostwach Turcji (turniej rangi G1) i zdobył brązowy medal!

Zawodnik Legionowskiej Akademii Sportów walki, podopieczny Grzegorza Ratigowskiego, stoczył cztery bardzo dobre walki na matach w Turcji. Najpierw zdecydowanie pokonał Rosjanina Gleba Zaharova 16:3. W kolejnej walce nie dał szans zawodnikowi z Izraela Alonowi Elboherowi i wygrał pewnie 10:3. Kolejna zwycięska walka dawała upragniony medal. W ćwierćfinale Hołubowicz miał za przeciwnika Azera Ilkina Shahbazova. On również musiał uznać wyższość polskiego zawodnika! Hołubowicz po raz kolejny pokazał klasę wygrywając 9:6.

W półfinałowym pojedynku spotkał się z bardzo dobrym Portugalczykiem Julio Ferreirą. Przez trzy rundy walka była bardzo zacięta. Ostatecznie zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego pokonał naszego taekwondzistę 5:3.

Swoje wrażenia z Turcji przekazał nam sam brązowy medalista:

Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony ze stoczonych walk, bo uważam, że były bardzo dobre w moim wykonaniu. Chyba najbardziej z walki z zawodnikiem Azerbejdżanu, który jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Wygrana dała mi upragniony medal. W stoczonym pojedynku z Ferreirą dałem z siebie wszystko jednak Portugalczyk okazał się lepszy ode mnie. W finale pokonał kolejnego przeciwnika i tym zdobył złoto. Myślę, że na Mistrzostwach Świata w maju będę miał szansę odegrać się i pokonać znakomitego taekwondzistę z Portugalii. Teraz jednak muszę odpocząć, zaleczyć drobne rany i potem rozpocząć przygotowania do mistrzostw.

Sympatycznemu zawodnikowi Legionowskiej Akademii Sportów Walki życzymy kolejnych sukcesów, a trenerowi Grzegorzowi Ratigowskiemu gratulujemy tak wspaniałego zawodnika.