Legionowska Akademia Sportów Walki. Hołubowicz Mistrzem Europy!

Karol Hołubowivz

Karol Hołubowicz złotym medalistą Mistrzostw Europy U21 (fot. European Taekwondo Union - ETU)

W dniach 23-26 lipca w Groznym w Czeczenii odbywają się Mistrzostwa Europy Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim. reprezentacja Polski w Taekwondo Olimpijskim. W kadrze Polski wystąpił Karol Hołubowicz zawodnik Legionowskiej Akademii Sportów Walki.

W swojej pierwszej walce taekwondzista z Legionowa, który startował w wadze do 80kg, pokonał Rosjanina Arutiuma Meliksetiansa przez tzw. złoty punkt. Po trzech rundach był remis, dlatego też zarządzono kolejną rundę. Polak wykonał punktową akcję i dzięki temu awansował do dalszych walk. Potem na jego drodze stanęli kolejno dwaj tureccy adepci tej sztuki walki. Najpierw nasz zawodnik pokonał Orkuna Atesli 4:3. W półfinale na jego drodze stanął Hasan Can Lazoglu, którego wypunktował 4:2.

W finale spotkał się z zawodnikiem gospodarzy Rosjaninem Andreiem Zemledeltsevem. Podopieczny trenera Grzegorza Ratigowskiego, a w kadrze Polski prowadzonego przez Wojciecha Pyzla, nie dał szans rywalowi i wygrał z nim 5:2. Karol Hołubowicz  zdobył tytuł po raz drugi, poprzedni raz stanął na najwyższym stopniu podium w 2014 roku w austriackim Insbrucku.

Czuję się zmęczony, ale szczęśliwy. Atmosfera na zawodach i doping moich kolegów cudowny. Ciary na całym ciele i duma. Właśnie dla tej chwili każdy z nas trenuje i walczy z całych sił. Mi ta sztuka udała się po raz drugi i jestem mega szczęśliwy i dumny z tego, że dzięki mnie grano dziś w Groznym hymn Polski – podsumował udany start Karol Hołubowicz.