Legionowska Akademia Sportów Walki. Medale Mistrzostw Polski!

lasw

Udany występ młodzieżowców w Pleszewie (fot. LASW)

W miniony weekend w Pleszewie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim. Nie mogło tam zabraknąć zawodników z Legionowskiej Akademii Sportów Walki.

Legionowscy taekwondziści, podopieczni trenera Grzegorza Ratigowskiego z Pleszewa przywieźli cztery medale, w tym dwa złote, srebrny i brązowy!

Złoci Arkadiusz Kuskowski i Dawid Ratigowski

Dwa krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Arkadiusz Kuskowski i Dawid Ratigowski. Co powiedzieli po udanych mistrzostwach?

Akradiusz Kuskowski – walki do 58kg

Walczyłem w kategorii do 58kg. Pierwsze dwie walki stoczyłem z zawodnikami z Opola, co umożliwiło mi wejście do finału. Wygrałem je bez większych problemów. W walce finałowej zmierzyłem się z 21-letnim zawodnikiem z klubu AZS Olsztyn, Piotrem Kamińskim i dzięki poradom trenera udało mi się wygrać z tak doświadczonym zawodnikiem. Walka skończyła się wynikiem 12:8, co pozwoliło mi zdobyć tytuł Mistrza Polski.

Dawid Ratigowski – walki do 74kg

Startowałem w kategorii do 74 kg. W pierwszej walce wygrałem przewagą punktową z Mikołajem Dzieńdziurą z klubu AZS Taekwondo Poznań. Druga walka skończyła się w drugiej rundzie także przez przewagę punktową 34:3 z Dawidem Śnieżykiem z klubu Taekwondo Zgorzelec. Ostatnia finałowa walka to „wojna” z Mikołajem Wójcikiem zawodnikiem AZS Taekwondo Poznań, który miał na swoim koncie wiele osiągnięć i tytułów. Tym razem jednak  ostatecznie okazałem się lepszy! Jest to mój pierwszy tytuł mistrza Polski!!!

Srebrna Lena Rutkowska, brązowy Wiktor Podgórski

Wicemistrzynią Polski została Lena Rutkowska, która w walkach kategorii wagowej do 49kg, nieznacznie uległa Patrycji Kornaś z KS AZS AWF Kraków 16:19. Brąz w Pleszewie zdobył Wiktor Podgórski w walkach w kategorii wagowej do 87kg. Legionowska Akademia Sportów Walki zajęła 3 miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw!