Legionowska Akademia Sportów Walki. Nikola Prymaczenko mistrzynią Polski w boksie!

Nikola Prymaczenko

Nikola Prymaczenko wraz z trenerem Grzegorzem Skrzeczem na najwyższym stopniu podium (fot. arch pryw. N. Prymaczenko)

Zawodniczka Legionowskiej Akademii Sportów Walki, Nikola Prymaczenko została Mistrzynią Polski w boksie na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Koninie w dniach 28.05-2.06 2018 roku.

Nikola Prymaczenko już trzy lata trenuje boks w Legionowskiej Akademii Sportów Walki, pod czujnym okiem trenera Grzegorza Skrzecza, medalisty Mistrzostw Świata, Europy i Polski. W Koninie zawodniczka LASW pokazała ogromne serce do walki i zasłużenie stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 54kg.

Okiem mistrzyni Nikoli Prymaczenko

We wtorek stoczyłam walkę ćwierćfinałową z zawodniczką z Grudziądza, pokonując ją w pierwszej rundzie. Walka półfinałowa odbyła się we czwartek, a stoczyłam ją z zawodniczką z Goleniowa. Pokonawszy ją w drugiej rudzie, dostałam się do finału tej imprezy. W sobotę rano pozostała mi walka finałowa, którą wygrałam z Leną Szyrwińską (SSW Taurus Goleniów) , po bardzo jednostronnym pojedynku (RSC2). Wygrałam jednogłośnie na punkty, dzięki czemu zostałam Mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.