Letni Turniej Tenisa Stołowego. Leworęczny… najlepszy w OPEN (galeria)

tenis-stolowy_42

Zawodnicy kategorii OPEN (fot. GP/MM)

W Arenie Legionowo odbył się drugi Letni Turniej Tenisa Stołowego. W rywalizacji przy tenisowych stołach we wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział 19 tenisistów i tenisistek.

W kategorii OPEN rywalizowało 12 zawodników, a w tym jedna tenisistka Sandra Wyszpolska. Grano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

Grupa A

W grupie A rywalizowali: Wyszpolska, Leon Więckowski, Artur Kasprzak, Tomasz Pyrcak, Włodzimierz Brylak i Karol Wienicki.

W tej grupie faworytem był Brylak, a mógł mu zagrozić Kasprzak i Pyrcak. Porównując losowanie, z grupy A teoretycznie było łatwiej wyjść do gier półfinałowych. Jak się okazało bezkonkurencyjnym przy stołach był Kasprzak, który wszystkie mecze wygrał stosunkiem setów 3:0. Drugie miejsce przypadło W. Brylakowi.

Grupa B

W grupie B walczyli między sobą: Damian Brylak, Wojciech Stańczuk, Tomasz Chrabski, Jarosław Dąbrowski, Damian Kuligowski i Robert Abramowicz. Zdecydowanie trudniejsza grupa, ponieważ czterech tenisistów aspirowało do podium, a nawet do pierwszego miejsca. Jednak losowanie nie było dla nich szczęśliwe, bo dwóch musiało się pożegnać z marzeniami o grze o medale. Nikt w tej grupie nie zanotował kompletu zwycięstw. Po jednej porażce na swoim koncie mieli Stańczuk i D. Brylak, a w bezpośrednim pojedynku lepszym okazał się ten pierwszy. Obaj awansowali do gier półfinałowych.

Mecze o poszczególne miejsca:

O 11. Wyszpolska – Kuligowski 3:2, o 9. Wiernicki – Chrabski 3:0 walkower, o 7. Więckowski – Abramowicz 3:0, o 5. Pyrcak – Dąbrowski 1:3.

Półfinały:

Kasprzak – D. Brylak 3:1, Stańczuk – W. Brylak 0:3

W półfinałach Kasprzak stracił pierwszego seta w turnieju, ale w trzech był lepszy od D. Brylaka. W drugim pojedynku niespodziewanie łatwo W. Brylak pokonał Stańczuka 3:0. Jak się okazało dwóch zawodników z grupy A awansowało do finału, mimo że grupa B zdawała się być silniejsza.

O 3. miejsce

D. Brylak – Stańczuk 1:3

Trzecie miejsce wywalczył Stańczuk, który pokonał D. Brylaka 3:1.

Finał

Kasprzak – W. Brylak 2:3

Chyba najciekawszy i najdramatyczniejszy pojedynek dnia! W pojedynku grupowym lepszy był Kasprzak, jednak leworęczny Włodek Brylak nie stał na straconej pozycji. Po czterech setach zażartej walki był remis 2:2. W decydujcej partii więcej zimnej krwi zachował Brylak, który wygrał seta 11:9 i tym samym cały turniej.