Dzisiaj

22°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 17°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.1 µg/m3 (4% normy)Ozon gazowy (O3): 42.01 µg/m3 (35% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.4 µg/m3 (2% normy)

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Judo

Nasi Mistrzowielts

W CSP odbyły się mistrzostwa w judo (fot. LTS)

W piątek 15 czerwca Legionowskie Towarzystwo Sportowe już po raz ósmy, we współpracy z Centrum Szkolenia Policji, zorganizowało Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Judo. Następnego dnia (16 czerwca br.), w sobotę, na tej samej hali widowiskowo-sportowej CSP do rywalizacji przystąpili młodzi judocy z Powiatu Legionowskiego, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Legionowa w Judo.

Do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Judo przystąpili zawodnicy reprezentujący Policję i inne zaproszone służby mundurowe. Tegoroczne Mistrzostwa zostały rozszerzone o wszystkie służby mundurowe, co zaowocowało przystąpieniem do rywalizacji reprezentacji z poszczególnych jednostek organizacyjnych Policji, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojska Polskiego, które łącznie wystawiły 54 reprezentantów.

Dwudniowa rywalizacja w CSP

LTS do piątkowej rywalizacji wystawiło jednego zawodnika, a był nim Maciej Zreda, który zdobył brązowy medal. Oprócz Macieja w barwach swojej jednostki trenująca pod okiem trenera Jacka Kuźmińskiego srebro wywalczyła Madlena Kratiuk. Mistrzostwa Legionowa w Judo, dzięki zgodzie Pani Komendant CSP, mogły się odbyć w przestronnej hali sportowej CSP na czterech tatami. Sobotnie zawody zgromadziły 52 uczestników w wieku od 4 do 15 lat. Przystąpili oni do rywalizacji o medale i drobne upominki przygotowane dla wszystkich wojowników, tak aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma.

W tegorocznym turnieju rywalizowali zawodnicy Sekcji Judo z Wieliszewa oraz gospodarz LTS Legionowo. Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom (tych zapraszamy na zajęcia sekcji Masters, która działa przy CSP). Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać bezpieczną pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci nieco starsi.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami. W ceremonii dekoracji uczestniczyli trenerzy: Madlena Kratiuk (Wieliszew), Dawid Więckowski (Wieliszew), Anna Tomaszewska (LTS), Anna Kuźmińska (LTS) i Maciej Zreda (LTS). Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków udało się zakończyć bez urazów, a wszyscy zawodnicy zmotywowani do dalszych treningów  i w fantastycznych humorach udali się na ufundowaną przez Prezesa LTS Jacka Kuźmińskiego pizzę do pobliskiej kręgielni.

Rozegrane w CSP zawody pokazują, że sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii to doskonała forma dbania o sprawność fizyczną i niezwykle przydatna umiejętność w służbach mundurowych. Funkcjonariusze wykorzystują ją w walce – niestety nie zawsze sportowej, oby kończyła się ona zawsze zwycięstwem funkcjonariuszy – podsumował udaną imprezę prezes LTS Jacek Kuźmiński.

Etykiety
,

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz