Pomaszerowali po trasie narciarsko-biegowej (galeria)

piesza-fundacja_20

Potężne drzewo na trasie narciarsko-biegowej (fot. GP/MM)

Wakacyjna wycieczka, wakacyjna frekwencja. Na 13. pieszej wycieczce z Fundacją „TU I TERAZ” maszerowała siódemka amatorów ruchu na świeżym powietrzu.

Tym razem celem marszu była trasa narciarsko-biegowa w Lasach Chotomowskich. Pomysłodawcą trasy był mieszkaniec Chotomowa Paweł Ratyński, który jest amatorem jazdy na nartach biegowych. Pomysł podchwycił Urząd Gminy w Jabłonnie i po wspólnych rozmowach z Nadleśnictwem Jabłonna ustalono przebieg trasy. Ciężko jednak ostatnimi zimami o śnieg na naszym terenie, dlatego też trasa wykorzystywana przez biegaczy, amatorów nordic walking, a także na potrzeby wycieczek pieszych.

Nasze piesze wycieczki organizujemy dla mieszkańców naszej gminy, ale nie tylko. Zapraszamy do wspólnych marszów krajoznawczych wszystkich chętnych. Pozwalają one na czynny odpoczynek, oderwanie się od siedzącego trybu życia, a także poznania przepięknych miejsc w naszej okolicy – podsumowała niedzielną wycieczkę wiceprezes fundacji Urszula Machnacka.

Pokonali ponad 8 kilometrów

Dzisiejszy marsz nie należał do najdłuższych, bo niektóre wycieczki przekraczały nawet 15 kilometrów. Trasa prowadziła przez przepiękne Lasy Chotomowskie, które o każdej porze roku mają swój niepowtarzalny urok. W sierpniu można czasem nazbierać grzybów i tak było tym razem. Borowiki, podgrzybki czy zajączki – takie można było znaleźć w dużych ilościach. Maszerującym dopisała piękna pogoda. Było ciepło i nie padało, dlatego też wszyscy w dobrych humorach pokonali zaplanowany dystans ponad 8 kilometrów.