Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 12.6 µg/m3 (50% normy)Ozon gazowy (O3): 26.89 µg/m3 (22% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.8 µg/m3 (9% normy)

UKS Kucyk Serock. Serocczanie startowali w Warszawie (galeria)

kucyk_07

UKS Kucyk Serock startował w Warszawie

W sobotę 26 maja UKS Kucyk Serock startował w Jeździeckiej Lidze Mazowsza w zawodach organizowanych przez SKJ Legia Kozielska w Warszawie.

W konkursie dokładności o wysokości przeszkód do 50cm wystartowały, Oliwia Kosewska na Milano  Justyna Nagórka na Gizeli. Niestety pierwsza para po trzech nieposłuszeństwach konia zakończyła przejazd eliminacją. Druga zaliczyła bezbłędny przejazd i wyjazd do dekoracji.

Zwycięstwo Justyny Nagórki na Gizeli

W drugim konkursie dokładności z rozgrywką o wysokości przeszkód 60cm Justyna Nagórka na Gizeli, po bezbłędnym przejeździe, zakwalifikowała się do rozgrywki, zwyciężając w rozgrywce o wysokości przeszkód do 70cm. Po zaciętej walce, z przewagą tylko 0,11 sekundy nad drugą parą, zajęła 1 miejsce w konkursie.

W trzecim konkursie o wysokości przeszkód do 70cm z trafieniem w normę czasu Justyna Nagorka na Gizeli po bezbłędnym przejeździe zajęła 10 miejsce. Przejazd Jana Oleksyna na Milano, po trzech nieposłuszeństwach konia, zakończył się eliminacją. Kolejny przejazd Jana Oleksyna na Milano był przejechany bezbłędnie, a dodatkowo trafiony w normę czasu z dokładnością 0,8 sekundy, co dałby tej parze zwycięstwo. Niestety był to tylko przejazd treningowy.

Aktualna sytuacja w rankingach

Klasa „50” – Czołówka zgodnie punktowała i prowadzą z pięcioma „szóstkami” Justyna Nagórka z UKS Kucyk na Gizeli i Zuzanna Szczepanowska (nz) na Gildzi. Na trzecim miejscu z czterema „szóstkami” jest Maja Piasecka na Lupidella Ebony Lady. Dalej dwójka zawodników z trzema „szóstkami”. Szansę na „maksa” lub znaczący wynik z eliminacji zachowało także kolejnych 18 zawodników, którzy mają na koncie po jednej „szóstce”.

Klasa „Kuce 60” – Na czele samodzielnie z pięcioma „szóstkami” Martyna Wichiciel (nz) na Blazing Desert Jester. Na 2-4 miejscu z czterema „szóstkami” plasują się: Maja Mokosa (nz) na Andros GB, Justyna Nagórka i Zuzanna Szczepanowska. Za nimi 2 zawodników z trzema „szóstkami”.

[tekst i foto Anna Nagórka, oprac. Michał Machnacki]